• Посилання скопійовано

За зменшення суми податкового кредиту - штраф

В декларацію за жовтень включено податкову накладну з порушеннями (не та форма), проте у додатку 8 не відображено. Чи можливо в декларації за листопад показати цю накладну?

Запитання: В декларацію за жовтень включена податкова накладна з порушеннями (не та форма), проте в 8 Додатку не відображена. Чи можливо в декларації за листопад показати цю податкову по 8 додатку і зберегти кредит, оскільки постачальник відмовляється виписати податкову за відповідною формою і взагалі не включив її в зобов’язання?

Відповідь: Оскільки було порушено порядок складання податкової накладної, то платник податку – покупець взагалі не мав права користуватися нею для підтвердження права на податковий кредит з ПДВ. Тому, звісно, декларація з ПДВ і реєстр податкових накладних за жовтень, у які була включена така податкова накладна, складені із помилкою (завищена сума податкового кредиту). І цю помилку слід виправити (зменшити суму податкового кредиту і сторнувати таку податкову накладну із реєстру). До теми виправлення помилок у декларації і в реєстрі, ми неодноразово зверталися на сторінках нашого видання – зокрема, у спецвипуску в ДК №45/2014

Але зменшення суми податкового кредиту, як правило, призводить до штрафних санкцій за ст. 50 ПКУ (3% - 5%), та необхідності доплатити в бюджет суму заниження податкового зобов’язання (недоплати). Це слід враховувати при виправленні помилки. Звісно, цього б не було, якщо б платник податку в жовтніскористався б правом на податковий кредит не на підставі помилкової податкової накладної, а на підставі скарги на постачальника за формою додатку Д8 до декларації з ПДВ.

Але, згідно із п. 201.10 ПКУ, право на подання скарги зберігається за покупцем протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Тож, якщо подія, яка дає право на податковий кредит, відбулася в жовтні, то платник податку має право подати відповідну скаргу у листопаді і скористатися на підставі неї правом на податковий кредит. Але враховуйте, що до заяви (для підтвердження права на податковий кредит і підстав для скарги на постачальника) додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як відобразити в обліку донараховані податкові зобов’язання з ПДВ та ПНП за узгодженою ППР?
    Перевіркою донараховані ПЗ з ПДВ. Виявлено завищення ПК через помилкові ПН, зокрема у 2024 р. – 100000,00 грн, у 2022 р. – 50000,00 грн. ППР за формою «Р» узгоджено та сплачено. У 2023 р. не визнано витрати 200000,00 грн (Дт 92 Кт 631) та донараховано податок на прибуток та штраф. Причина – нереальна операція. Хоча є всі підтвердні документи та операція дійсно мала місце. Як відобразити дані операції в обліку?
    19.02.202518
  • ПДВ при імпорті відходів давальницької сировини: як правильно відобразити та за якою ціною продати?
    За договором переробки з нерезидентом утворилися відходи сировини, які підприємство розмитнило за імпортом за умовною ціною, водночас митна вартість у ВМД більша і ПДВ сплачено з митної вартості. Чи маємо право на податковий кредит? За якою ціною можна продати ці відходи?
    14.02.2025855
  • ПДВ-наслідки неповернення зберігачем товару
    ТОВ передало товар на відповідальне зберігання. При поверненні товару зі зберігання виявили недостачу. Зберігач компенсує вартість товару. Чи повинно ТОВ нарахувати ПЗ відповідно до пп. 198.5 ПКУ? Чи буде доходом для ТОВ отримана компенсація?
    07.02.2025321
  • Оподаткування при експорті продукції на заміну бракованої
    Підприємство, платник податку на прибуток і ПДВ, експортувало продукцію, але замовник-нерезидент виявив, що частина продукції бракована. Згідно з контрактом, підприємство експортувало нову партію замість бракованої, яка не буде оплачуватися. Бракована продукція не повертається. Які особливості оподаткування експорту нової партії?
    04.02.202530
  • Що з ПДВ при списанні кредиторської заборгованості, за якою не було зареєстровано ПН?
    ТОВ 1 – постачальник послуг не зареєструвало ПН. Відповідно ТОВ 2 – отримувач послуг недоплатив за послуги на суму ПДВ. ТОВ 1 пропустив терміни реєстрації. ТОВ 2 планує списати суму незареєстрованого кредиту (Дт 644) та суму кредиторської заборгованості. Як вплине ця операція на облік ПДВ? Чи потрібно нараховувати зобов’язання з ПДВ при списанні такої кредиторської заборгованості?
    28.01.2025164