• Посилання скопійовано

Налоговые накладные по операциям поставки товаров неплательщикам НДС, отражаются в строке «Прочие»

Якщо виписується ПН неплатнику ПДВ, в реєстрі ставиться умовний ІПН. А в додатку 5 до декларації з ПДВ у розділі 1 суми податкових зобов'язань, пов'язані з неплатниками, відображаються у рядку "Інші", чи потрібно вводити їх з ІПН, як в реєстрі?

Вопрос: Если выписывается НН неплательщику НДС, в реестре ставится условный ИНН 400000000000, а в дополнении 5 к декларации НДС в разделе 1 Налоговых обязательств суммы, связанные с неплательщиками должны попасть в строку "Прочие", или нужно вводить их с ИНН 4000000000000, как в реестре?

Ответ: Проблема в том, что действующими приказами, которыми утвержден порядок составления как реестра налоговых накладных, так и самой декларации по НДС не предусмотрено отражение в реквизите «ИНН» условного кода 400000000000 для контрагентов-покупателей. Это новшество пришло к нам с вступлением в силу действующей формы налоговой накладной (и об этой проблеме мы неоднократно писали на страницах нашего издания). 

Консультации же со стороны налоговиков по данному вопросу противоречивы, а самое главное, не имеют нормативной силы и урывочны. Ведь проблему несостыковки указания данного реквизита налоговой накладной в отчетности по НДС нужно решать комплексно, и не разъяснениями, а изменениями в сам порядок составления указанных документов. 

В последнее время налоговики соглашаются с тем, что поставщик, выписывающий налоговую накладную на неплательщика НДС, отражает ее с условными ИНН 400000000000 в разделе І реестра налоговых накладных. Но как отразить ее в приложении 5 декларации по НДС, налоговики не указывают. В это же время порядок составления реестра и приложения 5 изменений не претерпел, и он по-прежнему требует отражать такие налоговые накладные со знаком «0» в графе «ИНН» реестра и в строке «Прочие» Раздела 1 приложения 5 к декларации по НДС. Если вместо «0» проставлять в реестре условный ИНН 400000000000, то возникает вопрос, а где же отражать данную налоговую накладную в приложении 5? 

По нашему мнению, несмотря на присвоенный в реестре условный ИНН, отражать операцию по поставке товаров/услуг неплательщикам НДС нужно по-прежнему, в строке «Прочие» Раздела 1 приложения 5. Поскольку данный ИНН не уникален, и может присваиваться таким же образом операциям с разными покупателями, если они не являются плательщиками НДС. А строка «Прочие» изначально была предназначена для отражения в ней операций с неплательщиками НДС. Хотя об этом не говорится прямо в порядке составления декларации по НДС, но это неоднократно указывалось в разъяснениях налоговиков. Например, в «Базе знаний» на сайте ГФСУ до сих пор висит разъяснение о том, как заполнять приложение 5 к декларации по НДС, где, в частности, сказано:  

«Налоговые накладные, составленные по операциям по поставке товаров/услуг неплательщикам налога, не идентифицированным лицам, по ежедневным итогам операций (если налоговая накладная не была составлена на эти операции), налоговые накладные на сумму превышения обычной цены над фактической и / или в случае признания условной поставки товаров/услуг, и другие налоговые накладные, все экземпляры которых остаются у продавца (кроме налоговых накладных, составленных покупателем (получателем) услуг от нерезидента), отражаются в строке «Прочие».»

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245