• Посилання скопійовано

Використання підприємством щебня для ремонту сільських доріг не дає йому права на податковий кредит

Підприємство - платник фіксованого с/г податку придбало щебінь, який використало на ремонт сільських доріг. Чи правильним буде відображення щебня в загальній декларації з ПДВ: безоплатна передача – у складі зобов'язань, а купівля щебня – у складі податкового кредиту?

Насамперед зауважимо, що сплата фіксованого сільськогосподарського податку не впливає на правила оподаткування ПДВ.

Щодо оподаткування ПДВ існує спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, що передбачений ст. 209 ПКУ. На жаль, в запитанні не зазначено, чи обрало підприємство такий режим, чи ні.

Якщо підприємство є платником ПДВ на загальних підставах, то воно подає одну декларацію з ПДВ – загальну з кодом 0110 у реквізиті 01. 


Використання щебня для ремонту сільських доріг не є господарською діяльністю підприємства, отже, воно не має права на податковий кредит, що міститься у вартості використаного щебня (п. 198.3 ПКУ). 

Далі, згідно пп. 14.1.191 ПКУ використання щебня для ремонту доріг є постачанням товарів. Оскільки таке постачання є безоплатним, договірна ціна операції дорівнює нулю. 

Згідно з новою редакцією  п. 188.1 ПКУ, що діє з 01.09.2013 р. (включно), в даному випадку база оподаткування визначається виходячи з договірної вартості товарів, тобто податкові зобов'язання будуть також дорівнювати нулю. 

Але до 01.09.2013 р. редакція п. 188.1 ПКУ була іншою і тоді база оподаткування визначалася виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів, але не нижче звичайних цін. Отже, якщо постачання щебня відбулося до 01.09.2013 р., тоді треба було нарахувати податкові зобов'язання, виходячи зі звичайних цін на щебень на дату такого постачання. Повторимо, що права на податковий кредит підприємство не має.

Якщо ж підприємство обрало спеціальний режим оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, то це не змінює порядку оподаткування даної операції, оскільки вона не належить до господарської діяльності підприємства. В цьому випадку воно також не має права на податковий кредит, а податкові зобов'язання відображає в залежності від дати здійснення операції – до 01.09.2013 р. чи після. У випадку обрання спеціального режиму операція з надання щебня для ремонту доріг також буде відображатися у загальній декларації з ПДВ з кодом 0110 у реквізиті 01.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
    ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
    01.12.202334
  • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
    У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
    30.11.202313
  • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
    Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
    28.11.202323
  • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
    Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
    27.11.202354
  • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
    ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
    24.11.20233201