Насамперед зауважимо, що сплата фіксованого сільськогосподарського податку не впливає на правила оподаткування ПДВ.
Щодо оподаткування ПДВ існує спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, що передбачений ст. 209 ПКУ. На жаль, в запитанні не зазначено, чи обрало підприємство такий режим, чи ні.
Якщо підприємство є платником ПДВ на загальних підставах, то воно подає одну декларацію з ПДВ – загальну з кодом 0110 у реквізиті 01.
Використання щебня для ремонту сільських доріг не є господарською діяльністю підприємства, отже, воно не має права на податковий кредит, що міститься у вартості використаного щебня (п. 198.3 ПКУ).
Далі, згідно пп. 14.1.191 ПКУ використання щебня для ремонту доріг є постачанням товарів. Оскільки таке постачання є безоплатним, договірна ціна операції дорівнює нулю.
Згідно з новою редакцією п. 188.1 ПКУ, що діє з 01.09.2013 р. (включно), в даному випадку база оподаткування визначається виходячи з договірної вартості товарів, тобто податкові зобов'язання будуть також дорівнювати нулю.
Але до 01.09.2013 р. редакція п. 188.1 ПКУ була іншою і тоді база оподаткування визначалася виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів, але не нижче звичайних цін. Отже, якщо постачання щебня відбулося до 01.09.2013 р., тоді треба було нарахувати податкові зобов'язання, виходячи зі звичайних цін на щебень на дату такого постачання. Повторимо, що права на податковий кредит підприємство не має.
Якщо ж підприємство обрало спеціальний режим оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського та лісового господарства, то це не змінює порядку оподаткування даної операції, оскільки вона не належить до господарської діяльності підприємства. В цьому випадку воно також не має права на податковий кредит, а податкові зобов'язання відображає в залежності від дати здійснення операції – до 01.09.2013 р. чи після. У випадку обрання спеціального режиму операція з надання щебня для ремонту доріг також буде відображатися у загальній декларації з ПДВ з кодом 0110 у реквізиті 01.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись