Нова форма декларації з ПДВ дійсно не передбачає можливості виправлення помилок у самій декларації. У разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 розділу II податкового кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. Форма уточнюючого розрахунку, як і самої податкової декларації, затверджена Наказом ДПАУ «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 25.01.2011р. №41.
Уточнюючий розрахунок може бути, як самостійний документ, так і додаток до декларації, в залежності від того, яку відмітку проставить платник податку в таблиці у правому верхньому кутку уточнюючого розрахунку. Відповідно подавши уточнюючий розрахунок, платник податку зможе виправити помилки попередніх податкових періодів і не повинен втрачати право на податковий кредит, за умови що до податкового кредиту включатимуться податкові накладні за датою виписування не давніше як 365 днів.
Для отримання більш точної відповіді необхідно визначити, яка ситуація виникла у підприємства. Із запиту незрозуміло, чому підприємство вважає, що може втратити частину податкового кредиту?
Микола Підлужний
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись