Згідно з п. 201.15 ПКУ, платники ПДВ щомісяця протягом 20 к.д., що настають за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подають до регіонального органу Міндоходів копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді (1).
Отже, зведені щомісячні результати обліку з постачання та придбання товарів (робіт/послуг), які підлягають оподаткуванню, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнені від оподаткування, відображаються в реєстрах виданих та отриманих податкових накладних сторін. Як наслідок, на підставі даних реєстру, який є основою для заповнення декларації з ПДВ, зведені результати відображаються у звітності.
До податкової звітності з ПДВ належать копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді (п. 10 розділу І Порядку №1492 ). Яка суть подання разом з декларацією платником податку копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних?
Контролюючі органи за даними реєстрів перевіряють податкові зобов'язання та податковий кредит продавця та покупця, які відображаються на підставі ПН. І якщо органом Міндоходів виявлено розбіжності з даними контрагентів, про такий факт повідомляють платника податку. За нормою пп. 78.1.1 ПКУ, повідомлення від контролюючого органу про можливі порушення платником податкового законодавства повинні надходити у письмовій формі. Згодом, на отриманий запит платник податків надає пояснення та їх документальні підтвердження протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. З іншої сторони, якщо платником не буде надано жодних пояснень, це може бути підставою для документальної позапланової перевірки. Вважаємо, саме на підставі цієї норми контролюючий орган запропонував платнику ПДВ подати в довільній формі заяву з поясненнями та коректну копію записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних.
За умовами запитання платник податку разом із декларацією з ПДВ вчасно подав копію записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних, що підтверджується отриманими квитанціями. Відповідно, податкова звітність з ПДВ була подана в повному обсязі, підстав для застосування штрафних санкцій не має.
Потрібно зазначити, що лише невиконання вимог щодо ведення реєстру призведе до застосування адміністративного штрафу до посадових осіб підприємств згідно із ст. 163-1 КпАП (від 5 до10 нмдг, від 85,00 до 170,00 грн). Тому, під час виявлення такого помилкового подання реєстру, штрафи не передбачено, за умови уточнення (повторного подання) реєстру.
Отже, якщо всі ПЗ з ПДВ були включені до декларації з ПДВ (факту заниження податкових зобов'язань не має, а помилка лише в помилковому поданні порожньої копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних), то підстав для застосуванні штрафних санкцій не має. Порушення за ст. 120 та 123 ПКУ відсутні. Якби платник не відобразив податкові накладні одночасно і в реєстрі, і в декларації з ПДВ, а податківці зіставили реєстр платника ПДВ з реєстром покупців і виявили, що особа не відобразила ПЗ – тоді розвиток ситуації був би інший з відповідними наслідками.
----------------(1)--------------
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити