• Посилання скопійовано

Продаж електронних квитків за посередницьким договором з нерезидентом: що з ПДВ?

ТОВ на ЄП, платник ПДВ, як посередник, сприяє продажу (шукає покупців та укладає з ними угоди) електронних квитків нерезидента-довірителя українським покупцям. Отримані від покупців кошти комісіонер повністю перераховує комітенту за кордон, а комісійну винагороду отримує окремим платежем. Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ в цих операціях?

На наш погляд, в даній ситуації ТОВ на ЄП виступає агентом нерезидентів, які продають електронні квитки, і між ними укладається саме такий різновид посередницького договору, як агентський договір. 

За таким договором ТОВ тільки сприяє нерезиденту у продажу квитків, а також отримує від покупців кошти і перераховує їх нерезиденту. Тобто, самостійно ТОВ не продає квитки. Квитки продає покупцям нерезидент.

Про особливості оподаткування в рамках таких договорів ми писали тут.

Там зазначено, що кошти, які приймаються агентом в межах виконання агентського договору від резидентів України як суми платежів за товари, поставлені їм замовником-нерезидентом, для подальшого перерахування таких коштів замовнику, до бази оподаткування ПДВ не включаються. Схожий висновок наведено, наприклад, в ІПК ДФСУ від 07.06.2019 р. №2613/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 21.11.2018 р. №4913/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Такі кошти є транзитними і не відносяться до операцій постачання.

Але сума винагороди ТОВ, яке надає посередницькі послуги, оподатковується в загальному порядку. Дата виникнення ПЗ з постачання послуг визначається згідно з пп. 187.1 ПКУ за так званим правилом першої події – на дату складання акту наданих послуг чи на дату отримання оплати від нерезидента.

Поряд з цим, для уникнення непорозумінь з податковою службою ТОВ може отримати індивідуальну податкову консультацію з даного питання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202528
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202520
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202535
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202534
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202568