• Посилання скопійовано

Чи буде право ПК з ПДВ при ввезенні товарів, якщо на дату оплати цих товарів імпортер ще не був платником ПДВ?

У червні 2024 р. ТОВ зробило передплату нерезиденту за товар, в цей час воно було платником ЄП, неплатником ПДВ. З 1 липня 2024 р. ТОВ перейшло на загальну систему та стало платником ПДВ. Передплачений товар буде ввезений у липні. Чи зможе ТОВ включити до податкового кредиту ПДВ, який воно сплатить на митниці після 1 липня? Чи потрібно буде на суму цього податкового кредиту нарахувати податкові зобов’язання за пп. 198.5 ПКУ?

Перш за все нагадаємо, що право на податковий кредит мають тільки платники ПДВ, це випливає з визначення податкового кредиту у пп. 14.1.181 ПКУ. Якщо ТОВ на дату розмитнення імпортованого товару буде платником ПДВ, воно матиме право на податковий кредит на суму ПДВ, сплаченого на митниці при ввезенні товару.

Податкові зобов’язання у такого ТОВ виникнуть на дату подання митної декларації для митного оформлення (пп. 187.8 ПКУ).

Відповідно до п. 187.11 ПКУ попередня (авансова) оплата вартості товарів, які ввозяться на митну територію України, не змінює значення сум ПДВ, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов'язань платника ПДВ, такого експортера або імпортера. З цього ми робимо висновок, що попередня оплата імпортованого товару не створює події для виникнення податкових зобов’язань або податкового кредиту з ПДВ , тому всі ПДВ-шні наслідки за імпортною операцією виникнуть вже при ввезенні товару, коли ТОВ буде платником ПДВ. Попередня оплата товарів ніяк не впливатиме ані на податкові зобов’язання, ані на податковий кредит при ввезенні цих товарів. 

Далі, «імпортний» податковий кредит з ПДВ виникає на дату сплати ПДВ за митною декларацією – див. п. 198.1 та п. 198.2 ПКУ. Оскільки ТОВ уже буде зареєстрованим платником ПДВ на цю дату, то сплачений на митниці ПДВ вже буде збільшувати ліміт реєстрації податкових накладних згідно формули, наведеної у п. 200-1.3 ПКУ.

Той факт, що на дату попередньої оплати товарів ТОВ ще не було платником  ПДВ, не є підставою для нарахування податкових зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ.

***

Про ввезення товарів у митному режимі імпорту ми докладно писали у цьому матеріалі: Ввезення товарів в митному режимі імпорту: бухоблік та оподаткування

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що робити, якщо розблоковано ПН, за якою вже списали податковий кредит?
    У серпні 2023 р. постачальнику заблокували ПН, а у листопаді 2024 р. згідно з рішенням суду ця ПН була розблокована. У серпні 2024 р. ТОВ списало на витрати ПДВ за цією накладною, тому що сплило 365 к.д. з дати її складання – Дт 949 Кт 644. Як відобразити цю операцію в обліку в листопаді 2024 року?
    03.01.20259531
  • Що з ПДВ у разі повернення імпортованих запчастин?
    ТОВ - дистриб’ютор виробника-нерезидента медичного обладнання. Дистриб’ютор окрім виконання гарантійного обслуговування та ремонтів проданого обладнання зобов’язаний робити заміни складових обладнання, які виробник знайшов доцільним замінити після їх доопрацювання. Відмовитись від отримання та заміни частин дистриб’ютор не може – це умова отримання спеціальних цін на обладнання. У листопаді 2024 р. ТОВ отримало складову обладнання для обов’язкової заміни покупцю. Було сплачено ПДВ та брокерські послуги. Заміна планується на грудень 2024 р., буде знову вхідний ПК з ПДВ із витрат на відрядження, або із послуг пересилки частини для заміни ТОВ «Нова пошта». Яка подальша участь вхідного ПК листопада по отриманню частини, вхідного ПК по операції її заміни чи відправки у грудні 2024 р. чи пізніше? Чи треба нараховувати компенсуючі зобов’язання і в яких періодах?
    03.01.202522
  • Надаємо послуги нерезиденту на території України
    Підприємство (підрядник) підписало з нерезидентом (замовником) контракт на виконання електромонтажних робіт матеріалами підрядника. Сума контракту зазначена в євро. Об'єкт замовника знаходиться на митній території України. Яку одиницю виміру вказати у інвойсі і, відповідно, у ПН та акті виконаних робіт (в контракті цього не зазначено)? У який момент виникає податкове зобов'язання? Якою мовою заповнюється акт виконаних робіт? Як вплине ця операція на податок на прибуток?
    03.01.2025439
  • Безоплатна передача товарів благодійному фонду
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ хоче передати безооплатно благодійному фонду імпортовані товари, які будуть використані на благодійному заході. Які наслідки щодо ПДВ та податку на прибуток?
    03.01.202547
  • За якою ставкою ПДВ оподатковується продаж реабілітаційних ліжок?
    Медичне підприємство - платник ПДВ планує продати фізособі реабілітаційні ліжка з нульовою залишковою вартістю, придбані без ПДВ у 2006 році. За якою ставкою ПДВ (7% чи 20%) необхідно оподаткувати операцію з продажу реабілітаційних ліжок?
    02.01.202514