• Посилання скопійовано

Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?

ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?

У разі, якщо товари/послуги, необоротні активами, придбані/виготовлені з податком на додану призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є госпдіяльність, підприємству необхідно нарахувати ПЗ з ПДВ відповідно до пп.198.5 ПКУ.

Тому ключовим для побутової техніки є саме її використання в господарській діяльності підприємства.

 

Кондиціонер

Відповідно до ст. 15 Закон про систему громадського здоров’я, кожен має право на безпечні для здоров’я і життя умови праці. Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства (ст.6 Закону про охорону праці).

У приміщеннях на робочих місцях мають забезпечуватись оптимальні значення параметрів мікроклімату: температура повітря повинна становити 22–24°С, відносна вологість повітря — 40–60%, швидкість руху повітря — не більше 0,1 м (ДСанПіН 3.3.2.007-98).

Зауважимо, що роботодавець повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, що запобігають виробничому травматизму, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань у працівників (ст. 153 КЗпП).

Придбаний ТОВ кондиціонер підтримує оптимальний мікроклімат в приміщенні та забезпечує відповідні санітарно-побутові умови для роботи працівників. Його облік на підприємстві проводиться в загальному порядку. Більш детально про це тут.

 

Пральна машинка та сушарка

Постановою №994 визначено, що підприємство має забезпечити працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до норм, установлених законодавством про охорону праці та колективним договором або угодою (включаючи забезпечення мийними засобами та засобами, що нейтралізують небезпечну дію на організм або шкіру шкідливих речовин, у зв'язку з виконанням робіт, які не виключають можливості забруднення цими речовинами).

Тому за наявності необхідності поліпшення умов праці працівників, що потребують прання спецодягу, ТОВ може придбати пральну машину та сушарку.

І це буде використанням їх у господарській діяльності. При введенні в експлуатацію в наказі необхідно зазначити напрямок використання таких основних засобів.

Побутова техніка (холодильник, меблі для кухні). Щоб підтвердити господарське застосування холодильника, газової поверхні, витяжки можна скористатися ст. 66 КЗпП, якою визначено, що на тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.

І саме облаштування кухні сприяє забезпеченню можливості приймання її в даних умовах. Тому при придбанні меблів та побутової техніки для кухні доцільно в наказі керівника зазначити, що вони придбаваються на виконання вимог щодо забезпечення санітарно-гігієнічних умов для харчування працівників та зробити посилання на ст.66 КЗпП.

Зауважимо, що в своїй ІПК №3376/ІПК/99-00-05-05-02-06 податківці зазначили, що нарахування ПЗ не потрібно на ті побутові прилади, що включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) самостійно вироблених товарів/послуг і компенсується їх споживачами.

Тобто підприємству доцільно також скласти калькуляцію повної собівартості і зазначити таку статтю витрат як забезпечення умов харчування працівників (у тому числі амортизація побутових необоротних активів).

Враховуючи, що ІПК носить індивідуальний характер, наведене обґрунтування може бути недостатнім для податківців, тому щодо побутових приладів підприємству необхідно отримати власну ІПК.

***

Додатково читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024463
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245