• Посилання скопійовано

Продаж квитків на танцювальне шоу через посередника: що з ПДВ?

ТОВ через посередника продає квитки на танцювальне шоу. На поточний рахунок ТОВ надходять кошти, з яких 10% становить комісійна винагорода посередника, яка перераховується посереднику. Посередник оформляє надання послуг актом наданих послуг. Яка ставка ПДВ для ТОВ (7% чи 20%)? Як правильно відобразити цю операцію в податковій накладній, зокрема, правильно написати номенклатуру?

Ставка ПДВ

Ставка ПДВ встановлюється в розмірі 7% по операціям із постачання послуг із показу (проведення) театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем’єр, культурно-мистецьких заходів (див. пп. «в» пп. 193.1 ПКУ).

Тож якщо ТОВ надає послуги танцювального шоу, ставка ПДВ становить 7%.

Тобто, ставка 7% стосується всієї вартості квитка – всієї суми, отриманої на рахунок ТОВ.

На кого і якою датою складати ПН щодо наданих послуг танцювального шоу.

ПН складається ТОВ на покупців квитків (кінцевих споживачів) – на дату отримання коштів від посередника на рахунок (див. ІПК ДПСУ від 12.12.2023 р. №4624/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК). Окремо в цій ПН послуги посередника не виділяються.

 

Номенклатура в ПН

У своїх чисельних консультаціях (див., приміром, ІПК ДПСУ від 01.11.2023 р. №3877/ІПК/99-00-21-03-02-06) податкова служба зазначала, що номенклатура товарів продавця має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів.

Але в розглядуваній ситуації немає якогось одного первинного документа.

Наприклад, квиток – це документ, що підтверджує право особи на одноразове відвідування заходу (див. пп. 1.2 Інструкції №452). Але це не первинний документ, який підтверджує здійснення господарської операції. 

Господарська операція буде здійснена, якщо послуги будуть надані. Причому не всі особи, які придбали квитки, можуть прийти на шоу і отримати послугу. Хоча вартість квитків (оплату за послуги шоу) таким особам не повертатимуть. Тобто, вартість всіх проданих квитків формуватиме дохід від наданих послуг.

Яким первинним документом оформити надання таких послуг, нормативними документами не встановлено.

Наприклад, відповідальна за шоу особа може складати звіт про надані послуги (проведення шоу), який буде слугувати таким первинним документом.

Окрім того, підприємство може складати наказ про проведення шоу, затверджувати положення про проведення шоу тощо. 

Тож на послуги шоу буде пакет документів, в яких зазначатиметься назва шоу. Наприклад, буде назва: «Танцювальне шоу «Лабіринт».

Тож таку назву, на наш погляд, і слід буде наводити в номенклатурі ПН.

 

ПН щодо послуг посередника

Посередник надає ТОВ послуги з продажу квитків. Надання цих послуг оформляється актом наданих послуг. Вартість послуг ТОВ перераховує із свого банківського рахунку на рахунок посередника.

В такій ситуації послуги посередника оподатковуються в загальному порядку за ставкою ПДВ 20%. ПН складається посередником на дату події, що стала раніше (див. пп. 187.1 ПКУ) – складання акту чи отримання оплати за послуги.

На підставі отриманої від посередника ПН, зареєстрованої в ЄРПН, ТОВ має право відобразити податковий кредит.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024452
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024244