• Посилання скопійовано

Розрахунок коригування на зменшення податкового зобов’язання з ПДВ: порядок відображення

Підприємство повернуло аванс за продукцію покупцю 23.12.2021 р. і надіслало йому РК. 30.12.2021 р. РК відправлено на реєстрацію і заблоковано. За рішенням суду РК розблоковано 19.12.2022 р. Коли потрібно показати РК в декларації, щоб уникнути перевищення?

Відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ, постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної

РК за грудень 2021 р., було зареєстровано в ЄРПН за рішенням суду в грудні 2022 р та не було включено в декларацію за грудень 2022 р. Тому підприємство може зменшити податкове зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, зокрема за грудень 2022 р., враховуючи строки реєстрації. Консультацію податківців з цього питання дивіться тут.

Питання формування ліміту реєстрації ПН/РК ми розглядали тут.

Зазначимо, що перевищення ліміту не буде, якщо підприємство уточнить декларацію за грудень 2022 р., оскільки саме в цей період було зареєстровано РК на зменшення ПЗ.

Якщо постачальник включить РК у грудні 2023р., то ситуація з лімітом буде інша, виникне перевищення.

Щодо пп. 69.1 Перехідних положень ПКУ, то він стосується саме зменшення податкового зобов’язання у довоєнний період. Так, платники ПДВ тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов’язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ. 

Відповідно, за періоди з лютого 2022 року зменшувати податкові зобов’язання можна. Тож після подання уточнюючого розрахунку підприємство зменшить податкове зобов’язання за грудень 2022 р., що не суперечить нормам ПКУ.

 ***

Додатково читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 669
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432