• Посилання скопійовано

ПДВ при продажу доукомплектованого електромобіля

Підприємство продає нові електромобілі, що звільнено від оподаткування ПДВ за пп. 64 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. Покупець просить у договорі на продаж передбачити, що авто продається доукомплектованим автотоварами (килимки, магнітола тощо). Ці автотовари підприємство придбаває з ПДВ. Як правильно в договорі зазначити продажну вартість вже доукомплектованого електромобіля? Чи потрібно підприємству окремо донараховувати ПЗ з ПДВ з вартості автотоварів?

Пільга за п. 64 підр. 2 розд. ХХ ПКУ

Згідно з цією нормою тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються в товарній підпозиції 8701 20 (виключно сідельні тягачі для автомобільних напівпричепів), у товарних підкатегоріях 8703 80 10 10, 8703 80 90 10, 8704 90 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні).

 

ПДВ при продажу доукомплектованого товару

Якщо підприємство постачає комплект товарів, то в накладній і в податковій накладній зазначається найменування комплекту і код УКТ ЗЕД комплекту, згідно з нормами договору постачання, а не складових комплекту окремо. Про це ми писали тут.

Про особливості визначення коду УКТ ЗЕД комплекту ми писали тут. За наведеними там правилами в розглядуваній ситуації в накладній, в податковій накладній зазначається найменування і код комплекту – електроавтомобіля. Тобто, окремо в накладній, в податковій накладній автотовари не зазначаються.

 

Як зазначити в договорі вартість автомобіля?

Предметом договору є продаж електромобіля певної марки, за яким покупець придбаває саме електромобіль певної марки. Тож і в договорі записують повне найменування такого електромобіля, а також його ціну. 

Поряд з цим в договорі слід зазначити, що в комплект поставки входять товари, наведені, приміром, в додатку. І в додатку до договору дається перелік і кількість таких товарів.

 

Чи потрібно донараховувати ПДВ з вартості автотоварів?

Так, потрібно.

Адже автотовари використані в операціях, звільнених від оподаткування. А це підстава для нарахування ПЗ з ПДВ за пп. «б» п. 198.5 ПКУ.

Якщо придбані товари, послуги, необоротні активи використовуються частково в таких операціях, потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за ст. 199 ПКУ. Як правило, це різноманітні адмінвитрати (оренда, комунальні послуги тощо), які придбані з ПДВ. Про особливості такого нарахування можна почитати, приміром, тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»