• Посилання скопійовано

Податковий кредит за рахунок коштів, внесених до статутного капіталу

Комунальне підприємство отримало від міськради кошти на банківський рахунок на поповнення СК, для придбання ОЗ. ОЗ придбано з ПДВ, підприємство відобразило ПК і нарахувало ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, списавши на субрахунок 949, оскільки придбання відбулось за рахунок бюджетних коштів. Чи правильно це?

Ні, неправильно.

Якщо підприємство отримало кошти на збільшення статутного капіталу (СК), то такі кошти надходять у власність підприємства. 

Далі за рахунок цих коштів підприємство придбаває ОЗ, відображаючи в загальному порядку ПК, на підставі ПН постачальника, зареєстрованої в ЄРПН.

Компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ нараховується, якщо необоротні активи придбані з ПДВ, і ці необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозділу 2 розділу XX ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ та операцій, передбачених пп. 197.11 ПКУ);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пп. 189.9 ПКУ).

Таким чином, якщо придбане ОЗ призначене для використання в наведених операціях (які не є об’єктом оподаткування, які звільнені від оподаткування, які не є господарською діяльністю), тоді підприємство має нарахувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.

В бухгалтерському обліку таке нараховане ПДВ збільшує первісну вартість придбаних ОЗ (див. п. 8 НП(С)БО 7).

Якщо ж придбані ОЗ призначені для використання в оподатковуваних операціях, то підстав для нарахування компенсуючого ПЗ з ПДВ немає. Нарахувавши в такому разі ПЗ, підприємство припускається помилки. Складена ПН є помилковою. Якщо таку ПН зареєстрували в ЄРПН, то виправити помилку можна, склавши РК до ПН та зареєструвавши його в ЄРПН. Якщо показники помилкової ПН відображені в декларації з ПДВ, то потрібно до такої декларації скласти уточнюючий розрахунок, зменшивши зайво нараховані ПЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Оподаткування комітента при переході з ЄП на податок на податок на прибуток і ПДВ
    Юрособа - платник ЄП групи ІІІ перейшло на загальну систему оподаткування і ПДВ з 01.07.2024 р. При цьому 01.05.2024 р. за договором комісії передало товар комісіонеру на комісію. Продаж товару буде після 01.07.2024 р. Чи виникатиме у комітента ПДВ за такими операціями?
    26.07.20242
  • Чи є право на імпортний податковий кредит з ПДВ за тимчасовою МД?
    У червні 2024 р. платник ПДВ імпортував товари за тимчасовою МД з типом ІМ 40 ТН, за якою з нашого рахунку ЄКР митниці знято суми ПДВ та мита. Сума ПДВ збільшила ліміт в СЕА ПДВ датою закінчення оформлення ВМД. Чи має право цей платник ПДВ на імпортний податковий кредит у червні? Чи може статися так, що датою оформлення звичайної МД в СЕА ПДВ знімуть цю суму і заново нарахують ПДВ за звичайною МД?
    25.07.202415
  • Оподаткування ПДВ реципієнта в рамках МТД
    Виконавець проєкту МТД (нерезидент) придбав на території України у резидента замовлені реципієнтом підписки та ліцензії за ПЗ. Закуплене виконавцем безоплатно, без ПДВ передано реципієнту за актом приймання-передачі. Яким чином дану операцію відобразити в податковій звітності з ПДВ реципієнту?
    23.07.202412
  • Передача нерухомості в рахунок поверненої частки в СК: що з ПДВ?
    ТОВ є платником податку на прибуток і не є платником ПДВ, обсяг продажу протягом 12 місяців підряд не перевищує 1 млн грн. Одному із засновників повертатимуть внесок в СК нерухомим майном, на суму 7 млн грн. Чи потрібно буде сплатити ПДВ?
    23.07.202439
  • Отримання роялті від резидента і виплата нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ отримує роялті від резидента, а також виплачує роялті нерезиденту. Які особливості оподаткування ПДВ, відображення в декларації з ПДВ?
    22.07.202422