• Посилання скопійовано

Як заповнити таблицю 4 додатку 6 до декларації з ПДВ?

Підприємство застосовує касовий метод та придбаває товари/послуги, які призначені для часткового використання в операціях, за якими дата виникнення податкових зобов’язань визначається частково за касовим методом, а частково – за подією, яка сталася раніше. Як заповнити таблицю 4 додатку 6 до декларації з ПДВ?

Відповідно до пп. 14.1.266 ПКУ, касовий метод для цілей ПДВ  - це метод податкового обліку, за яким:

 • дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на рахунки або у касу платника, або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг);
 • дата віднесення сум ПДВ до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника податку, дата видачі з каси платника податків або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Якщо платник ПДВ придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, за якими податкові зобов’язання визначаються за касовим методом, то суми ПДВ, сплачені у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), до податкового кредиту включаються теж за касовим методом.

При одночасному застосуванні платником ПДВ касового методу та загальних за подією, що сталася раніше, а придбані та/або виготовлені ним товари/послуги призначені для часткового використання в операціях, за якими дата виникнення податкових зобов’язань визначається частково за касовим методом, а частково – за подією, що сталася раніше, то податковий кредит відповідно виникатиме пропорційно такому призначенню та використанню таких товарів/послуг.

Відповідно до п. 16 розд. ІІІ Порядку №21, у разі одночасного застосування платником касового методу і загальних правил визначення податкових зобов’язань та податкового кредиту у зв’язку з отриманням товарів/послуг, при постачанні яких застосовуються одночасно як касовий метод, так і загальні правила визначення податкових зобов’язань і податкового кредиту, такий платник розподіляє суми податкового кредиту з ПДВ у таблиці 4 додатка 6 до податкової декларації з ПДВ (далі – таблиця 4).

Заповнення таблиці 4 здійснюється так:

 • в колонці 1 зазначають дані колонки 13 таблиці 4 за попередній період (вхідний залишок обсягів постачання);
 • в колонці 2 – дані колонки 14 таблиці 4 за попередній період (вхідний залишок ПДВ);
 • в колонках 3 та 4 – обсяг та суми ПДВ по товарам/послугам, які були придбані та оплачені у звітному періоді, за який подається додаток 6 до декларації з ПДВ. При цьому, суми ПДВ з колонки 4 включаються платником податку до податкового кредиту за умови реєстрації в  ЄРПН податкової накладної постачальника;
 • в колонках 5 та 6 – обсяг придбаних товарів/послуг та суми ПДВ, які неоплачені в тому звітному періоді, за який подається додаток 6, тобто за якими відбулася тільки перша подія – отримання товарів/послуг. Зазначені обсяги та суми ПДВ таких товарів/послуг розподіляються далі в колонках 7, 8, 9, 10 на дві частини – які були придбані для касового методу та не для касового методу;
 • в колонках 7 та 8 – частка обсягу та суми ПДВ неоплачених товарів/послуг (з колонок 5 та 6 відповідно), які були придбані для касового методу, податковий кредит за якими формується за датою оплати;
 • в колонках 9 та 10 – частка обсягу та суми ПДВ неоплачених товарів/послуг (з колонок 5 та 6 відповідно), які були придбані не для касового методу та податковий кредит щодо яких формується за першою з подій. При цьому, суми ПДВ з колонки 10 включаються платником податку до податкового кредиту за наявності належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної;
 • в колонках 11 та 12 – оплата, що була здійснена в звітному періоді із вхідного залишку з попередніх періодів неоплачених товарів/послуг для касового методу (з колонок 1 та 2 відповідно). При цьому, суми ПДВ з колонки 12 включаються до податкового кредиту за наявності належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної. Дата складання такої ПН буде відповідати даті першої події – отримання товарів/послуг, а право на включення цих сум до податкового кредиту за касовим методом виникне тільки після оплати.
 • в колонках 13 та 14 – залишок неоплачених товарів/послуг для касового методу, що переноситься до колонок 1 та 2 таблиці за наступний звітний період. Сума обсягу, що зазначається в колонці 13, розраховується за формулою: значення колонки 1 – значення колонки 11 + значення колонки 7. Сума ПДВ, що зазначається в колонці 14, розраховується за формулою: значення колонки 2 – значення колонки 12 + значення колонки 8.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

 • Щодо назви медвиробу при застосуванні звільнення від оподаткування ПДВ
  Підприємство імпортуватиме ультразвукову діагностичну систему. Чи поширюється на нього звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ? Якщо виріб імпортували з нарахуванням ПДВ за ставкою 7%, а постачаємо на митній території України із звільненням за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ — чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
  Сьогодні 10:044
 • Отримані ФОП кошти за продані квитки від агентів: що з ПДВ?
  ФОП на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, здійснює пасажирські перевезення по Україні та за кордон. Квитки продаються агентами, які перераховують кошти на рахунок ФОП за мінусом комісійної винагороди. Як правильно складати податкові накладні та якими документами керуватись для ведення обліку такої діяльності?
  20.09.202318
 • Як відображати ППР за формою В1 в декларації з ПДВ та як звірити декларацію з бухобліком?
  Платник ПДВ отримав ППР форми В1 від 15.08.2023 р. щодо завищення БВ у квітні 2023 р. на суму 1263295 грн, з неї через суд оспорюється 867190 грн та нараховані штрафи. Платник погоджується з сумою завищення - 396105 грн. Як і коли відобразити в декларації ПДВ за 08.2023 р. прийняту суму завищення 396105 грн та, відповідно, у бухобліку? Як перевіряти відповідність декларації даним бухобліку? У платника від’ємне значення
  18.09.202347
 • У якому місяці постачальник має відобразити РК на зменшення суми ПДВ?
  У вересні 2021 р. підприємство повернуло надмірно сплачені кошти покупцю і надіслало йому РК, який був зареєстрований 17.01.2022 р. Підприємство зробило УР до декларації з ПДВ за вересень 2021 р., де зменшило ПЗ на суму цього РК. В е-кабінеті було збільшено сальдо розрахунків з бюджетом на цю суму на користь підприємства. Після подання декларації з ПДВ за січень 2022 р. виникло перевищення на суму цього РК, що зменшило суму ліміту. Чи правильно було відкориговано ПЗ у вересні 2021 р.? Чи потрібно було показати РК в декларації за січень 2022 р.? Як повернути ліміт з ПДВ?
  11.09.20237561
 • Отримання та передача благодійної допомоги: ПДВ та податок на прибуток
  Юрособа-нерезидент планує безоплатно передати юрособі-резиденту України комп'ютери для подальшої безоплатної передачі їх благодійному фонду. Далі Фонд передасть комп'ютери дітям військовополонених. Які податкові наслідки з ПДВ і податку на прибуток юрособи-резидента при здійсненні цієї операції?
  07.09.202377