• Посилання скопійовано

Позитивна податкова історія платника ПДВ

09.11.2022 р. подана фінзвітність за 9 місяців, в якій на кінець звітного періоду залишкова вартість ОЗ більша за 5 млн грн. Керівник та засновник не змінювалися. Але в е-кабінеті ДПС, в розрахунку показників ППІ, змін немає. Коли дані цієї звітності почнуть використовувати для дотримання критерію 3 позитивної податкової історії платника ПДВ?

Дивимося третій показник Переліку показників, за якими визначається позитивна податкова історія (ППІ) платника податку на додану вартість, який є додатком 2 до Порядку №1165:

  • «3. Залишкова вартість основних засобів для платників податку на прибуток підприємств на кінець звітного (податкового) періоду (звітний (податковий) період обирається відповідно до пунктів 137.4 і 137.5 статті 137 Податкового кодексу України для певної групи платників) становить більше 5 млн гривень та відображена у звітності, за якою граничні строки її подання передують календарному дню розрахунку такого показника, за умови, що з початку попереднього року керівник та засновник не змінювалися».

Всього в Переліку наведено шість показників.

Щоб мати позитивну податкову історію, платник насамперед має відповідати одному із шести основних критеріїв (див. тут, тут). Тобто, якщо платник відповідає щонайменше третьому критерію, він є таким, що має ППІ.

Відповідно до п. 9 Порядку №1165 платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

 

З якої дати набуде чинності третій показник ППІ?

В розглядуваній нормі Переліку сказано: «…відображена у звітності, за якою граничні строки її подання передують календарному дню розрахунку такого показника…».

Тобто, з наступного календарного дня від дати граничного строку подання декларації. Причому звітний період обирається згідно з пп. 137.4 і пп. 137.5 ПКУ. Такими періодами є за загальним правилом календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Або річний податковий період.

Оскільки підприємство в розглядуваній ситуації подавало звітність за 9-ть місяців, значить, для нього звітним періодом є в тому числі три квартали, тобто 9-ть місяців.

Останній строк подання декларації з податку на прибуток за 9-ть місяців 2022 р. – 09.11.2022 р.

Це означає, що новий показник ППІ має бути розрахований вже 10.11.2022 р. І, відповідно, має відображатися в електронному кабінеті.

Якщо цього не відбулося, можливо, підприємство не дотримало критеріїв для розрахунку цього показника.

Наприклад, один з критеріїв – залишкова вартість ОЗ на кінець звітного періоду має бути більшою за 5 млн грн.

Тобто, не всіх необоротних активів, а виключно ОЗ. Причому – залишкова (первісна мінус знос), а не первісна.

На жаль, в нормативних документах чітко не зазначено, яким чином визначається залишкова вартість для цілей визначення ППІ.

Якщо визначати за даними фінзвітності, то така залишкова вартість ОЗ на кінець звітного періоду відображається в рядку 1010 графи 4 балансу.

Але програмне забезпечення податкової може бути не налаштоване на отримання саме такого показника. Тому цей показник може отримуватися інакше.

Нагадаємо, в пп. 14.1.9 ПКУ зазначено, що залишкова вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів для цілей розділу III - сума залишкової вартості таких засобів та активів, яка визначається як різниця між первісною вартістю і сумою розрахованої амортизації відповідно до положень розділу III цього Кодексу.

Тобто, податкова залишкова вартість розраховується згідно з нормами ст. 138 ПКУ, зокрема п. 138.3 ПКУ.

Така податкова залишкова вартість відображається в рядку А17 графи 4 додатку АМ до декларації з прибутку.

А цей додаток складається тими платниками, які коригують фінрезультат до оподаткування на податкові різниці.

Отже, якщо підприємство коригує на податкові різниці і складає цей додаток, слід перевірити, чи перевищує показник в рядку А17 графи 4 додатку АМ за 9-ть місяців 5 млн грн. Якщо перевищує, то цей критерій дотримано.

Якщо не перевищує, то критерій не дотримано.

Якщо ж підприємство не коригує на податкові різниці і не складає цей додаток, значить, у податкової не буде даних для розрахунку третього показника з Переліку.

Інший критерій – керівник та засновник не змінювалися з початку попереднього року. Тобто, якщо подається звітність за 9-ть місяців 2022 року, керівник та засновник не повинні змінюватися з 01.01.2021 р. Якщо, приміром, підприємство створене після цієї дати, зазначений критерій не буде дотримано.

 

Тож, що робити підприємству в такій ситуації?

Потрібно перевірити дотримання критеріїв, які ми розглянули вище.

Потім звернутися до податкової для звірки результатів. Щоб чітко уяснити для себе, на якій конкретно підставі не змінено показники ППІ в електронному кабінеті.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ТОВ передає ЗСУ паливно-мастильні матеріали: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі оподаткування передає ПММ (оливу) ЗСУ. Чи потрібно на цю операцію реєструвати ПН з нульовою ставкою та як її скласти?
    17.06.2024654
  • Операції факторингу: що з ПДВ?
    ТОВ планує відступити право грошової вимоги за договором факторингу. Чи є дана операція об’єктом оподаткування ПДВ?
    14.06.202442
  • Коригування вартості товару після зміни статусу платника ПДВ
    ТОВ-платник ПДВ придбало товар у неплатника. Відвантаження – перша подія. На дату оплати продавець вже став платником ПДВ. Оплата здійснюється в національній валюті, але перераховується відносно курсу НБУ. Під час оплати необхідно сплатити/повернути різницю, що виникає при перерахунку зобов’язань, виражених в умовних одиницях (сумову різницю). Чи необхідно оподаткувати ПДВ таку різницю?
    13.06.2024197
  • Транспортно-експедиційні послуги від нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство уклало договір транспортно-експедиційних послуг з польською компанією: на подачу на склад контейнерів для перевозки металу, їх доставку автомобілями на термінал залізниці, послуги перевантаження на залізничні платформи, залізничний фрахт до кордону України, залізничний фрахт від кордону до Києва по території України. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ?
    10.06.202449
  • Аванс повернено правонаступнику замовника послуг: що з ПДВ?
    Підприємство оплатило аванс за послуги постачальнику. Потім це підприємство увійшло як філія до складу іншого підприємства. Постачальник повернув цей аванс вже правонаступнику – головному підприємству, у складі якого підприємство-платник тепер перебуває як філія. Як відкоригувати ПДВ?
    07.06.202424