• Посилання скопійовано

Договірна ціна відрізняється від звичайної менш ніж на 20% - ПДВ платимо по реальним цінам

Чи має право платник не нараховувати податкове зобов’язання з ПДВ на суму різниці між звичайною ціною та договірною вартістю поставлених товарів у разі відхилення договірних цін у податковому обліку такого платника від звичайних цін менше ніж на 20%?

Проаналізувавши «загальні» норми щодо визначення бази оподаткування ПДВ, установлені п. 185.1 ПКУ, робимо висновок, що база оподаткування операцій із постачання товарів повинна визначатися виходячи зі звичайних цін незалежно від того, наскільки договірна ціна таких товарів є меншою від звичайних цін. 


Водночас норми п. 39.15 ПКУ (щодо 20%-го відхилення договірної ціни від звичайної) застосовуються у разі виявлення відхилення договірних цін у податковому обліку платника податку від звичайних цін. 

Враховуючи це, якщо при постачанні товарів договірна ціна буде меншою, ніж звичайна, менш ніж на 20%, підстав для визначення ПДВ-зобов’язань за звичайними цінами не має.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»