• Посилання скопійовано

Послуги від нерезидента: що з ПК?

Підприємство - платник ПДВ, що здійснює як оподатковувані, так неоподатковувані операції сплатило послуги реклами нерезиденту (Фейсбук). На суму оплати склали ПН і зареєстрували в ЄРПН. Як та на підставі яких документів відобразити ПК?

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку ПДВ до бюджету, у разі постачання послуг нерезидентами, якщо місце постачання послуг розташоване на території України, є одержувач таких послуг (пп. 180.2 ПКУ).

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України є перша із подій: або дата списання коштів, або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг (пп. 187.8 ПКУ).

Таким чином, на дату першої події платник ПДВ повинен нарахувати ПЗ, а також скласти ПН і зареєструвати в ЄРПН.

Згідно з пп. 198.1 ПКУ, право на податковий кредит виникає в тому місяці, в якому виникло зобов’язання за такими послугами нерезидента.

Тобто податковий кредит платник ПДВ відображає на підставі тієї самої ПН, за якою відображалося ПЗ і яку платник самостійно склав і зареєстрував в ЄРПН.

Причому як ПЗ, так і ПК відображаються в одному місяці, за умови своєчасної реєстрації ПН.

Операції з отримання послуг від нерезидента на митній території України відображаються в наступних рядках декларації:

  • нарахування ПЗ в залежності від ставки за якою вони оподатковуються (20% або 7%) вказуються у рядках 6.1 або 6.2 відповідно;
  • ПК в залежності від ставки (20% або 7%) – у рядках 13.1 або 13.2 відповідно.

Окрім того, в запитанні зазначено, що платник здійснює як оподатковувані, так і неоподатковувані операції. Це означає, що на частку використання в неоподатковуваних операціях потрібно нарахувати компенсуюче ПДВ за ст. 199 ПКУ. Про особливості нарахування ПЗ в цій ситуації можна прочитати тут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 691
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432