Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Застосування пільги з ПДВ у разі відмови від застосування пільги

Підприємство здійснює поставку вугілля за товарними позиціями 2701, 2702 згідно з УКТ ЗЕД. У січні 2019 р. подало заяву про відмову від використання пільги за пп. 45 підр. 2 розд. ХХ ПКУ, за період з 02.2019 р. до 01.2022 р. Але застосовувало пільгу починаючи з 07.2019 р. по теперішній час, подавало додаток 5 до декларації з ПДВ. Чи є це помилкою?

Відповідно до пп. 45 підр. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, до 01.01.2022 р., звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

В цьому пункті також зазначено, що:

  • платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви;
  •  заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків до настання звітного періоду, в якому платник податку не передбачає використання зазначеної пільги;
  • відмова від використання пільги, зазначеної у цьому пункті, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, зазначеного у заяві.

Тобто, зазначена пільга діє автоматично, за замовчуванням. Але якщо подана відповідна заява, пільга діяти перестає. Форма заяви встановлена додатком 3 до Порядку №21.

В розглядуваній ситуації підприємство подало заяву і фактично відмовилося від застосування пільги. Це означає, що воно повинно було при постачанні вугілля нараховувати ПДВ за ставкою 20% в загальному порядку. Це також означає, що воно не повинно було складати додаток 5 до декларації.

Означає також, що підприємство не мало права користуватися пільгою.

Можливість відкоригувати Заяву чи відмовитися від неї заднім числом ПКУ не передбачає.

Тому в розглядуваній ситуації, на наш погляд, потрібно:

  1. скласти правильні ПН фактично заднім числом і зареєструвати їх в ЄРПН;
  2. скласти обнуляючі РК до помилкових ПН, зареєструвавши їх в ЄРПН;
  3. скласти і подати уточнюючі розрахунки до декларації з ПДВ, в яких відображені помилкові ПН, обнуливши в тому числі додатки 5 до декларації;
  4. якщо внаслідок виправлень виникає недоплата ПДВ, то перед поданням уточнюючих розрахунків потрібно сплатити недоплату і штраф 3%.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Пільги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі