Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Надання послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?

Медцентру, який має ліцензію на надання медпослуг та звільнений від сплати ПДВ, постачальник надав послуги (лабораторні дослідження - аналізи) з ПДВ (20%). За ці послуги медцентр перевиставляє рахунок пацієнту (замовнику). Чи має медцентр нараховувати ПЗ з ПДВ 20% з вартості даних послуг (лабораторних досліджень - аналізів)?

Відповідно до пп. 197.1.5 ПКУ, звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, наведених в пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ.

В пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ немає послуг лабораторних досліджень (аналізів). Діяльність медичних лабораторій відноситься до коду 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я» КВЕД-2010.

Послуги медичних лабораторій мають код 86.90.15-00.00 (розділу 86 «Послуги у сфері охорони здоров’я») ДКПП.

Таким чином, на наш погляд, медичні лабораторні дослідження відносяться до медичних послуг.

Поряд з цим, на думку податкової (див., приміром, ІПК ДПСУ від 15.12.2020 р. №5202/ІПК/99-00-05-06-02-06 тощо), з питання правомірності віднесення відповідних послуг до категорії послуг з охорони здоров’я доречно звернутися до МОЗ як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, зокрема здійснює нормативно-правове регулювання у сфері охорони здоров'я.

Отже, як ми зазначили вище, на наш погляд, медичні лабораторні дослідження відносяться до медичних послуг, в пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ їх немає, а тому, на наш погляд, постачання таких послуг медцентром, який має відповідну ліцензію, звільняється від оподаткування ПДВ.

Подібні консультації дає і податкова, але з певними нюансами.

Наприклад, дивимося ІПК ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 10.06.2021 р. № 2353/ІПК/04-06-18-03-15:

  • послуги з проведення лабораторних досліджень за зверненнями громадян чи за договорами з підприємствами, працівниками яких вони є, не перераховані в підпунктах «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ, а тому операції з їх проведення звільняються від оподаткування ПДВ (те самі, приміром, в ІПК ГУ ДПС у Рівненській області від 14.01.2021 р. № 152/ІПК/17-00-04-01-06, ІПК ДПСУ від 01.06.2021 р. № 2184/ІПК/99-00-21-03-02-06 тощо);
  • якщо послуги з проведення лабораторних досліджень при проведенні медичних оглядів є складовою частиною послуги з проведення медичного огляду, то такі лабораторні дослідження не визнаються як окрема послуга, та питання застосування пільги з оподаткування розглядається стосовно послуги з проведення медичних оглядів в цілому.

Тобто, на думку податкової, звільнення від ПДВ діє тільки, якщо постачаються послуги лабораторних досліджень. А якщо лабораторні дослідження є складовою інших медпослуг, вони фактично входять до собівартості таких медпослуг і питання оподаткування вирішується на рівні таких медпослуг.

Наприклад, в пп. «в» пп. 197.1.5 ПКУ наведено таку медичну послугу, як проведення профілактичних медичних оглядів із підготовкою висновку про стан здоров'я на прохання громадян.

Тобто, якщо медцентр надає громадянину послугу профілактичного медогляду, а лабораторні дослідження є складовою такої послуги, постачання послуги профілактичного медогляду оподатковується ПДВ в загальному порядку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Послуги , Медицина

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі