• Посилання скопійовано

Чи донараховувати ПДВ на продаж імпортованого товару, якщо було збільшено ввізне мито за аркушем коригування?

У 2020 році було імпортовано товар (запчастини). У серпні 2021 р. митниця донарахувала ПДВ та мито, про що було оформлено аркуш коригування. Первісна вартість товару збільшилася на суму донарахованого мита. Товар вже давно проданий зі сплатою ПДВ. Чи потрібно зараз донараховувати ПДВ на продаж такого товару, оскільки його первісна вартість збільшилася?

Податок на додану вартість

Якщо за аркушем коригування збільшено суму ПДВ, то одночасно збільшується і сума, на яку підприємство має право визнати «імпортний» податковий кредит. А саме, після здійснення доплати митних платежів і отримання аркуша коригування підприємство має право збільшити суму ПК з ПДВ на відповідну донараховану суму ПДВ.

Відповідно, якщо аркуш коригування отримано і доплати були здійснені у серпні 2021 р., то саме у серпні є право визнати ПК з ПДВ на суму такої доплати.

База оподаткування ПДВ при подальшому продажі імпортованого товару не може бути нижчою від ціни придбання таких товарів. Аркуш коригування збільшує лише суму митних платежів, які у свою чергу збільшують первісну вартість проданого товару, а не його вартість, за якою він фактично придбаний у постачальника.

Але в даному випадку ціна придбання товару у продавця-нерезидента не змінюється, тому  розрахунки коригування до податкових накладних на реалізований імпортний товар робити не потрібно. Під час реалізації ввезеного товару платник ПДВ повинен дотримуватися лише вимоги абз. 2 п. 188.1 ПКУ: база для ПДВ — договірна вартість продажу покупних товарів, але не нижче ціни їх придбання. Якщо ця умова була дотримана при продажу товарів, то і донараховувати ПДВ не потрібно.

 

Мито

Після отримання аркушу коригування для обліку суми такого мита, необхідно зважати на те, чи був товар вже реалізований, чи ні:

  • якщо товар ще не було продано, то підприємство в обліку відображає запис Дт 28 Кт 377 у сумі збільшення розміру мита, яка зазначена у аркуші коригування;
  • у разі, якщо товар вже було реалізовано, донарахована сума мита відображається записом Дт 902 Кт 377. В даному випадку саме так і потрібно буде списати суму донарахованого мита.

 

Додатково читайте:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202539
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202522
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202545
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202534
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202569