Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як виправити код товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній?

Як оформити РК до ПН, у якій було неправильно вказано код товару згідно з УКТ ЗЕД?

ПН з помилкою у коді товару згідно з УКТ ЗЕД не дає змоги повною мірою ідентифікувати здійснену операцію. Тому вона не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.

Помилки у реквізитах, визначених пп. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (пп. 201.10 ПКУ).

Якщо при складанні податкових накладних допущені помилки у коді товару з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником розрахунку коригування до такої податкової накладної на дату виявлення помилки та реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН. 

Для виправлення коду УКТ ЗЕД застосовується код причини коригування 104 «Зміна номенклатури» - див. тут

У першому рядку табличної частини (розділ Б) розрахунку коригування зі знаком  «–» зазначаються показники того рядка податкової накладної, опис (номенклатура) товарів/послуг за яким змінюється (такий рядок «обнуляється»). Показники рядка, що коригується, повністю повторюються, в тому числі і неправильний код УКТ ЗЕД.

У графі 1.2 цього рядка в обов’язковому порядку вказується порядковий номер (№ за порядком) того рядка податкової накладної, що коригується.  У графі 2.1 зазначається код причини коригування 104. 

У графі 2.2  зазначається група коригування. Для кожного рядка ПН, що виправляється, буде одна група коригування. Зокрема, якщо виправляється один рядок, то група коригування буде дорівнювати одиниці.

Показники опису (номенклатури) товарів/послуг, які постачаються на заміну тих, що були вказані у раніше складеній податковій накладній, зазначаються у розрахунку коригування новими рядками як одна або кілька нових (змінених) товарних позицій (номенклатури). У даному випадку буде змінено лише код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 3.1 податкової накладної та графа 4.1 РК), тому потрібно буде додати один або кілька нових рядків з вірним кодом. Кілька рядків буде в тому випадку, якщо замість одного неправильного коду потрібно буде додати декілька правильних. Якщо просто замінюється один код УКТ ЗЕД на інший, в РК буде два рядки – неправильний на мінус і правильний на плюс.

Додавання однієї або кількох нових (змінених) товарних позицій (номенклатури) в розрахунку коригування до такої податкової накладної здійснюється в окремих рядках розрахунку коригування, в яких зазначаються відповідні показники за товарами/послугами, що додаються (нові товарні позиції).

При цьому у графі 1.2 кожного з нових рядків табличної частини (розділ Б) розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується; у графі 2.1 зазначається код причини коригування 104, а у графі 2.2 – група коригування, зазначена у графі 2.2 рядка 1.

В аналогічному порядку заповнюється і розрахунок коригування у разі виправлення помилки в описі (номенклатурі) товарів/послуг.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі