• Посилання скопійовано

Розподіл вхідного ПДВ в медичній комунальній установі

Комунальна установа є платником ПДВ, основна діяльність звільнена від ПДВ. На вхідний ПК нараховуются ПЗ за пп. 198.5 ПКУ. У 2020 році за договором позички надано у користування приміщення іншій установі, відшкодування комунальних витрат оподатковується ПДВ. Як рахувати вхідний та вихідний ПДВ за комунальні послуги та як відобразити у декларації з ПДВ?

Якщо вхідні комунальні послуги повністю використовуються для оподатковуваних операцій і вони отримуються з вхідним ПДВ та надаються теж з ПДВ, то такі операції не підпадають під дію ст. 199 ПКУ та на них не поширюється правило пп. 198.5 ПКУ. У цьому випадку вхідний ПДВ на комунальні послуги, що стосуються цих приміщень, враховується у складі податкового кредиту на загальних підставах, а вихідний ПДВ – у складі податкових зобов’язань. Це працює тоді, коли вхідний ПДВ оформлений окремими податковими накладними від постачальників комунальних послуг, тобто рахунки на компослуги для приміщень, наданих у позичку та приміщень, що використовуються в основній діяльності, виставляються постачальниками окремо.

Якщо ж в один рахунок на комунальні послуги одночасно входять послуги для приміщень, наданих у позичку, та послуги для інших приміщень, які використовуються в основній діяльності, то такий вхідний ПДВ слід розподіляти за правилами ст. 199 ПКУ. Зокрема, якщо таких операцій не було в минулому 2020 році, а вони почали здійснюватися у 2021 році, то починати слід з розрахунку частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду (тобто першого місяця 2021 року), в якому задекларовані такі операції (пп. 199.3 ПКУ). Цей розрахунок частки операцій в такому першому місяці буде використовуватись до кінця 2021 року, після чого слід буде провести річний перерахунок ПДВ за підсумками всього 2021 року.

***

Читайте також: 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 691
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432