Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Несвоєчасне подання фінзвітності: чи заблокують податкові накладні?

Підприємство не подало до 01.03.2021 року декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність (планується подання на тижні). Чи можуть бути заблоковано податкові накладні через порушення термінів подання фінзвітності?

У першу чергу податкові накладні перевіряються на відповідність ознакам безумовної реєстрації. Якщо податкова накладна відповідає хоча б одній ознаці безумовної реєстрації, що наведено у п. 3 Порядку №1165, то такі накладні реєструються без перевірки їх на критерії ризиковості та критерії ризиковості платника податку.

Накладні, які не підпадають під ознаку безумовної підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

У разі, коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Наразі розглянемо лише критерії ризиковості саме платника податків, оскільки вони пов’язанні із поданням фінансової звітності. Якщо ж сама податкова накладна підпадає під критерії ризиковості, то її реєстрація може бути призупинена незалежно від того чи порушив платник податку термін подання фінзвітності, чи ні.

Серед критеріїв ризиковості платника податків, що наведено у п. 1 листа ДФСУ від 07.08.2019 р.  № 1962/99-99-29-01-01 зазначено, що комісії головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, зокрема, якщо платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам пп. 16.1.3 ПКУ та пп. 46.2 ПКУ (п. 1.6).

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з п. 1.6 Критеріїв (який наведено вище), то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

У разі, якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п. 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.

Отже, неподання фінансової звітності у встановлені строки не обов’язково призводить до блокування податкових накладних. Крім того, таке порушення не обов’язково призведе і до включення такого підприємства до ризикових платників податку, податкові накладні (що не відповідають ознакам безумовної реєстрації) яких підлягають блокуванню.

Якщо ж підприємство все таки потрапить до переліку ризикових платників податку, то виправлення такого порушення (а саме подання звітності) призведе до виключення такого платника податків з критеріїв ризиковості.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Податкова накладна , Фінансова звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі