• Посилання скопійовано

Несвоєчасне подання фінзвітності: чи заблокують податкові накладні?

Підприємство не подало до 01.03.2021 року декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність (планується подання на тижні). Чи можуть бути заблоковано податкові накладні через порушення термінів подання фінзвітності?

У першу чергу податкові накладні перевіряються на відповідність ознакам безумовної реєстрації. Якщо податкова накладна відповідає хоча б одній ознаці безумовної реєстрації, що наведено у п. 3 Порядку №1165, то такі накладні реєструються без перевірки їх на критерії ризиковості та критерії ризиковості платника податку.

Накладні, які не підпадають під ознаку безумовної підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

У разі, коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Наразі розглянемо лише критерії ризиковості саме платника податків, оскільки вони пов’язанні із поданням фінансової звітності. Якщо ж сама податкова накладна підпадає під критерії ризиковості, то її реєстрація може бути призупинена незалежно від того чи порушив платник податку термін подання фінзвітності, чи ні.

Серед критеріїв ризиковості платника податків, що наведено у п. 1 листа ДФСУ від 07.08.2019 р.  № 1962/99-99-29-01-01 зазначено, що комісії головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, зокрема, якщо платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам пп. 16.1.3 ПКУ та пп. 46.2 ПКУ (п. 1.6).

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з п. 1.6 Критеріїв (який наведено вище), то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

У разі, якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п. 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.

Отже, неподання фінансової звітності у встановлені строки не обов’язково призводить до блокування податкових накладних. Крім того, таке порушення не обов’язково призведе і до включення такого підприємства до ризикових платників податку, податкові накладні (що не відповідають ознакам безумовної реєстрації) яких підлягають блокуванню.

Якщо ж підприємство все таки потрапить до переліку ризикових платників податку, то виправлення такого порушення (а саме подання звітності) призведе до виключення такого платника податків з критеріїв ризиковості.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.20248
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202424
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796