• Посилання скопійовано

Знижка від нерезидента на суму компенсованого ПДВ

Підприємство здійснює міжнародні перевезення і придбаває пальне у нерезидента (зі сплатою іноземного ПДВ). В подальшому сума ПДВ повертається постачальнику і він на суму повернення зменшує суму за рахунком за придбання пального. Як відобразити таку операцію в бухобліку?

Безпосередньо сплачений за кордоном ПДВ окремо в обліку у підприємства не обліковується (оскільки підприємство не є платником ПДВ у іншій державі), а тому сума ПДВ при придбанні пального була включена до його вартості (з подальшим списанням до складу витрат при використанні).

Що ж до зарахування суми повернутого ПДВ до рахунку оплати за рахунок, то тут необхідно зважати на те, в якій формі здійснюється таке зарахування:

  • якщо відображено зменшення вартості на вже поставлений товар, сума ПДВ за яким повернулася і, відповідно, виникає сума переплати, яка вже в подальшому зараховується до рахунку оплати іншого товару, то тут вважаємо, що підприємство має або визнати дохід у розмірі такої знижки: Дт 632 Кт 719 (якщо пальне вже було списано), або ж зменшити балансову вартість пального: Дт 632 Кт 203 (якщо придбане пальне ще не було списано);
  • якщо ж до рахунку поверненого ПДВ зменшується вартість постачання іншої партії, то це є знижкою, а отже, на цю суму зменшується договірна вартість товару, що підлягає постачанню за цим рахунком (тобто знижка обліковується як зменшення договірної вартості пального, що підлягатиме постачанню).

В обох з варіантів сума заборгованості резидента перед нерезидентом-постачальником на субрахунку 632 буде зменшена на розмір компенсованого постачальнику ПДВ, який зараховується до рахунку компенсації вартості пального. Крім того, таке зарахування слід оформити або кредит-нотою, або ж актом зарахування з нерезидентом.

Зауважимо, що в даному випадку таке зменшення вартості не має бути розцінено як об’єкт оподаткування ПДВ (роз’яснення податківців тут), оскільки така знижка виникає не через обсяги викупленого товару, а через повернення постачальнику частини суми ПДВ сплаченого резидентом у вартості товару.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202433
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202459
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427