Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Нерезидент повертає частину сплачених резидентом коштів: чи коригувати ПК з ПДВ?

За контрактом нерезиденту було сплачено вартість товару та «deposit/VAT20% over markup» (який повертається резиденту після розмитнення товару). Товар було розмитнено, складено МД і в наступному місяці нерезидент повернув депозит. Чи потрібно коригувати ПК з ПДВ, що виник при імпорті такого товару?

Під час ввезення товарів на митну територію України суми ПДВ підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування (пп. 206.1 ПКУ).

Разом з цим, пп. 198.3 ПКУ визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником ПДВ за ставкою, встановленою пп. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з, зокрема, ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника ПДВ протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник ПДВ оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Варто звернути увагу, що підставою для виникнення ПК з ПДВ є саме із ввезення товару на митну територію України із сплатою ПДВ, а не його придбання у нерезидента. Базою для нарахування ПДВ в даному випадку є не договірна вартість такого товару, а його митна вартість (детальніше про це ми писали тут).

Таким чином, суми ПДВ, включені до складу ПК при ввезені товару на митну територію України за митною Декларацією, вподальшому не коригуються в зв'язку з поверненням постачальником частини отриманих від покупця-резидента коштів, які виконували роль депозиту. Сума ПДВ, яка сплачується резидентом при імпорті товару визначається виходячи з митної вартості товару при його ввезені (визначається митним органом і фіксується у митній декларації) і в подальшому при поверненні нерезидентом депозиту не змінюється.

Однак, зазначимо, що «deposit/VAT20% over markup» не є частиною компенсації вартості товару (оскільки фактично повертається постачальником після розмитнення товару покупцем), а тому така сума не повинна включатись до первісної вартості оприбуткованих товарів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +