Відповідно до пп. 71 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ (Перелік №224).
Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року.
При цьому, також зазначено, що у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.
Крім того, зауважимо, що згідно з пп. 199.1 ПКУ обов’язок нараховувати ПЗ з ПДВ відповідно до частки неоподатковуваних операцій виникає у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.
Тобто, придбані активи одночасно використовуються як в оподатковуваних, так і не в оподатковуваних операціях. У даному випадку такого не відбувається, оскільки придбані без ПДВ товари використовуються виключно в звільненій операцій. Водночас, як в оподатковуваних операціях використовуються інші товари. Тому нараховувати ПЗ з ПДВ в даному випадку не потрібно.
Оскільки нараховувати ПЗ з ПДВ в даному випадку не потрібно, то платник податків має:
- «сторнувати» зареєстровану зведену ПН шляхом складання РК, в якому виводяться в «0» (обнуляються) відповідні рядки зведеної ПН, в яких зазначено зайві ПН. У такому РК зазначається код причини 201 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пп. 198.5 ст. 198 ПКУ», або 202 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пп. 199.1 ст. 199 ПКУ» (в залежності від того, з яким типом причини складена зведена ПН);
- відкоригувати дані Декларації з ПДВ, зокрема, суми нарахованих ПЗ з ПДВ та даних у Додаток 7 (Додаток 7 до уточнюючої Декларації має бути подано пустий). Алгоритм виправлення показників Декларації з ПДВ ми наводили тут.
Зважаючи на те, що в даному випадку платник податків не занизив свої податкові зобов’язання, то при виправленні такої помилки штрафних санкцій не передбачено.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити