Загальне правило для визначення дати ПЗ та ПК
ПЗ у постачальника послуг виникає на дату першої події (див. п. 187.1 ПКУ):
- отримання коштів чи
- оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
На цю дату першої події постачальник зобов’язаний скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН (п. 201.1 ПКУ).
ПК у отримувача послуг виникає на дату першої події (див. п. 198.2 ПКУ):
- списання коштів чи
- отримання послуг.
Причому підставою для відображення отримувачем послуг ПК є ПН, складена та зареєстрована в ЄПРН постачальником (п. 201.10 ПКУ).
Таким чином, якщо повірений раз на місяць складає акт з наданих послуг, складає ПН та реєструє її в ЄРПН, то на підставі такої ПН повірений відображає в повній сумі ПЗ, а довіритель має право відобразити в повній сумі ПК.
Подальша оплата такого акту рівними частинами протягом 6 місяців не впливає на податковий облік ПДВ у повіреного і довірителя.
Спеціальне правило для визначення дати ПЗ та ПК
Якщо послуги оплачуватимуться бюджетними коштами, то ПЗ у повіреного виникатиме на дату отримання оплати, а не на дату першої події (див. п. 187.7 ПКУ). У цьому разі право на ПК у довірителя платника ПДВ виникатиме на дату сплати коштів, за умови складання повіреним ПН і реєстрації її в ЄРПН, а не на дату першої події (детальніше - тут).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити