Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як зрозуміти пп. 2 ознак безумовної реєстрації ПН/РК?

В пп. 2 п. 3 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН наведено одна з ознак безумовної реєстрації ПН/РК. Як її розуміти?

Дивимося пп. 2 п. 3 Порядку № 1165:

обсяг постачання, зазначений платником податку в ПН/РК (крім РК, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі ПН/РК, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку.

Наприклад, поточний місяць – листопад 2020 року.

В цьому місяці зареєстровані ПН/РК. Тобто, дата реєстрації припадає на листопад 2020 року. Беремо обсяг постачання (без урахування ПДВ) за такими ПН/РК, але не включаємо сюди суму за РК, які складені в одному місяці, а подані на реєстрацію в іншому. До цього обсягу постачання додаємо суму за ПН/РК, яка подається на реєстрацію, до якої потрібно застосувати ознаку безумовної реєстрації. І знаходимо таким чином загальний обсяг постачання.

Ознака безумовної реєстрації застосовується, якщо щодо загального обсягу постачання одночасно виконуються такі умови:

1) Загальний обсяг постачання за листопад місяць згідно з поданими на реєстрацію ПН/РК – менше 500 тис. грн.

2) Обсяг постачання одному отримувачу товарів/послуг в загальному обсягу постачання листопада 2020 року – не більше 50 тис. грн.

3) Сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн. Попередній до листопада – жовтень 2020 року. Отже, потрібно брати суму сплаченого у жовтні ПДВ. Цей ПДВ сплачується за звітний період – вересень 2020 р. Таким чином, сплачений ПДВ у жовтні 2020 року має бути більше 20 тис. грн.

4) Керівник платника ПДВ є керівником не більше ніж у трьох (включаючи нашого платника) платників ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Блокування ПН/РК

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +