• Посилання скопійовано

Медичні вироби та Додаток 7 декларації з ПДВ

Аптечний заклад в 2020 році здійснює продаж медикаментів та виробів медичного призначення, які підпадають під дію положень п. 71 підр. ІІ розд. ХХ ПКУ (під час епідемії Covid-19 ПДВ не нараховується). Чи має підприємство в 2021 році розподіляти ПК, подавши із декларацією ПДВ за грудень додаток 7 (зараз формою додатку не передбачено)

Пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ передбачено, зокрема, звільнення від оподаткування ПДВ:

  • операції з ввезення на митну територію України товарів (в т.ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання захо-дів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквіда-цію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабміном;
  • операції з постачання на митній території України товарів (в т.ч. лікарських засо-бів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та лік-відацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених в період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на терито-рії України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Такий пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів, включених до Переліку № 224, незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи ввезених на митну територію України), а також незалежно від кола суб’єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу, як платників ПДВ, чи форми власності.

Тобто, операції з постачання на митній території України ввезених товарів (в т.ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), згідно з Переліком № 224, звільняються від оподаткування незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після цієї дати. 

ДПС у м. Києві  роз'яснює, що платники податку, які здійснювали придбання товарів, що включені до Переліку № 224 з нарахуванням ПДВ, не мають права на формування податкового кредиту за такими операціями.  

Отже, товари, які при ввезенні на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів  звільнені від оподаткування ПДВ, в розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ не відображаються. 

Абзацем 2 п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ передбачено, що у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій. 

А оскільки ст. 199 ПКУ і передбачає пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту, а згідно до абз. 2  п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ на час встановлення карантину таке розподілення ПК не проводиться,  то відповідно додаток 7 до декларації з ПДВ не заповнюється і не подається.

В декларації з ПДВ операції з постачання товарів, що входять до Переліку № 224, відображаються  як звільнені від оподаткування ПДВ та зазначаються у рядках 5 та 5.1 розділу І «Податкові зобов’язання». При цьому рядки 4 та 4.2 розділу І не заповнюються, відповідно додаток 7 до декларації з ПДВ не заповнюється і не подається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    Сьогодні 16:171
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1314
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 504
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431