Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи нараховуються умовні ПЗ з ПДВ при здійсненні звільнених на час карантину операцій?

Чи потрібно нараховувати умовні ПЗ з ПДВ (за ст. 199 або пп. 198.5 ПКУ) при здійсненні звільнених від ПДВ операцій з кодом пільги 14060544 та, відповідно, заповнювати Додаток 7 до Декларації з ПДВ?

Згідно з довідником податкових пільг, пільговій операції з кодом «14060544» відповідає звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання за п. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. Зокрема, тимчасово, на період, що закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія  карантину, що встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання  на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

При цьому, зазначено, що у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року.

Таким чином, при здійсненні таких звільнених операцій компенсаційні ПЗ з ПДВ не нараховуються незалежно від того, коли було здійснено придбання товарів (до введення пільги чи після 17 березня 2020 року), що постачаються із застосуванням звільнення від ПДВ.

Отже, такі звільнені операції у додатку 7 до Декларації з ПДВ не враховуються.

Водночас, підприємство, що здійснює звільнені від оподаткування ПДВ операції у періоді їх здійснення має заповнити додаток 6 до Декларації, який фактично є заміною звіту про суми податкових пільги. Рекомендації податківців щодо заповнення цього додатку ми наводили тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Декларація , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі