• Посилання скопійовано

Податкова накладна з неправильною датою: як виправити?

18 липня відвантажено товар, складено і зареєстровано податкову накладну на неплатника ПДВ. 21 липня надійшли бюджетні кошти в оплату вартості відвантаженого товару. Як скласти і зареєструвати розрахунок коригування? Як уточнити податкову декларацію з ПДВ за липень?

При розгляді питання треба врахувати таке:

По-перше, згідно з пп. 52-1 ПКУ«за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються…». Наведені далі виключення не стосуються штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування. Тобто за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК наразі штрафів немає.

По-друге, у випадку, що розглядається, підприємством складено і зареєстровано в ЄРПН ПН з неправильною датою, яка є обов’язковим реквізитом згідно з пп. 201.1 ПКУ. Тобто це неправильна ПН і її потрібно виправити. 

По-третє, зайві податкові накладні в декларації не відображаються. Іншими словами, в декларації мають відображатися не ті операції, які відповідають зареєстрованим ПН, а ті операції, які відповідають первинним або платіжним документам.

Зважаючи на це, можна порадити не виправляти податкову звітність з ПДВ (оскільки вона містить правильну суму податкового зобов’язання), а обмежитися виправленням ПН за допомогою РК і складенням нової ПН, оскільки згідно з порядком заповнення ПН неможливо виправляти дату і номер ПН лише за допомогою РК.

Тобто спочатку треба «обнулити» неправильну ПН шляхом складення РК з кодом причини коригування «103», як при поверненні товарів (у графі 2.1 розділу Б РК зазначити «103»). На жаль, застосувати тип причини коригування «20» тут неможливо, адже його застосовують, коли в ЄРПН зареєстровано кілька однакових ПН.

У листі ДФС від 27.11.2018 р. №36942/7/99-99-15-03-02-17 докладно виписано порядок заповнення РК. Зокрема, вказано: «відповідні показники рядка податкової накладної, що коригується (кількість або ціна, залежно від причини коригування, а також обсяг постачання та сума ПДВ), зазначаються зі знаком «-» (обнуляється (виводиться в «0») рядок податкової накладної, який коригується)».

У випадку, що розглядається, необхідно коригувати кількість, а не ціну. Оскільки ПН складено на неплатника ПДВ, РК реєструє постачальник. До речі, правильно було б скласти РК із сьогоднішньою датою, але можна (і навіть краще) скласти його липнем, адже зараз не діють штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК.

Далі треба скласти і зареєструвати ПН з правильною датою (штрафи теж не застосовуються).

Наведена вище схема має лише 1 недолік – можливе виникнення показника так званої суми перевищення, тобто платник втрачає реєстраційний ліміт. Тобто тут треба зважати на ціну питання. Якщо це не важливо, то можна зробити так, як описано.

Якщо ж хочеться зберегти реєстраційний ліміт, це потребує окремого опрацювання – консультантом або аудитором. Зазвичай, для цього застосовують додаткове складення і реєстрацію в ЄРПН зайвих ПН і РК з кодом причини коригування «20».

Також читайте наш матеріал про суми перевищення тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20244
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024473
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024247