Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як складати ПН при постачанні товару магазину безмитної торгівлі?

Підприємство здійснює постачання продукції магазинам безмитної торгівлі, утримувачами яких є юрособи - резиденти України, якфі зареєстровані платниками ПДВ. Як складати ПН при постачанні таким контрагентам?

Згідно з пп. 206.11.2 ПКУ операції з вивезення товарів з митної території України в магазин безмитної торгівлі оподатковуються відповідно до пп. 195.1.1 ПКУ.

Своєю чергою, пп. 195.1 ПКУ передбачено, що за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України:

а) у митному режимі експорту;

б) у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п. 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та  ч. 5 ч. І ст. 86 МКУ;

в) у митному режимі безмитної торгівлі;

г) у митному режимі вільної митної зони.

Таким чином, фактично операція з постачання товару безмитної торгівлі, для цілей оподаткування ПДВ, є операцією з вивезення товару за межі території України. А отже, податкову накладну слід складати саме за правилами, встановленим для ПН, що складаються на операцію з вивезення товару за межі території України. Аналогічна позиція наведена і податківцями у підкатегорії 101.04 «ЗІР».

Зокрема, вони зазначають, що відповідно до п. 8 Порядку № 1307 у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини, зокрема «07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України».

У графі 8 табличної частини розділу Б зазначається код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються, зокрема, 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою.

У графі 10 зазначається обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (п. 16 Порядку № 1307).

У разі здійснення операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою графа 11 розділу Б податкової накладної «Сума податку на додану вартість» не заповнюється, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються.

Щоправда, податківці обходять стороною питання заповнення верхньої частини ПН, зокрема, ІПН отримувача і його назву. Втім, оскільки податківці наполягають на тому, що така ПН отримувачу не видається і всі інші реквізити заповнюються згідно правил для ПН на вивезення товару за межі митної території України, то вважаємо, що у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (П. І. Б.) контрагента та через кому - країна, в якій він зареєстрований - Україна, а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "300000000000", рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Торгівля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі