• Посилання скопійовано

Як складати ПН при постачанні товару магазину безмитної торгівлі?

Підприємство здійснює постачання продукції магазинам безмитної торгівлі, утримувачами яких є юрособи - резиденти України, якфі зареєстровані платниками ПДВ. Як складати ПН при постачанні таким контрагентам?

Згідно з пп. 206.11.2 ПКУ операції з вивезення товарів з митної території України в магазин безмитної торгівлі оподатковуються відповідно до пп. 195.1.1 ПКУ.

Своєю чергою, пп. 195.1 ПКУ передбачено, що за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України:

а) у митному режимі експорту;

б) у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п. 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та  ч. 5 ч. І ст. 86 МКУ;

в) у митному режимі безмитної торгівлі;

г) у митному режимі вільної митної зони.

Таким чином, фактично операція з постачання товару безмитної торгівлі, для цілей оподаткування ПДВ, є операцією з вивезення товару за межі території України. А отже, податкову накладну слід складати саме за правилами, встановленим для ПН, що складаються на операцію з вивезення товару за межі території України. Аналогічна позиція наведена і податківцями у підкатегорії 101.04 «ЗІР».

Зокрема, вони зазначають, що відповідно до п. 8 Порядку №1307 у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини, зокрема «07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України».

У графі 8 табличної частини розділу Б зазначається код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються, зокрема, 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою.

У графі 10 зазначається обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (п. 16 Порядку №1307).

У разі здійснення операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою графа 11 розділу Б податкової накладної «Сума податку на додану вартість» не заповнюється, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються.

Щоправда, податківці обходять стороною питання заповнення верхньої частини ПН, зокрема, ІПН отримувача і його назву. Втім, оскільки податківці наполягають на тому, що така ПН отримувачу не видається і всі інші реквізити заповнюються згідно правил для ПН на вивезення товару за межі митної території України, то вважаємо, що у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (П. І. Б.) контрагента та через кому - країна, в якій він зареєстрований - Україна, а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "300000000000", рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»