• Посилання скопійовано

У якому місяці включати до ПК розблоковану ПН?

ПН складено 19.02.2020 р. Реєстрацію було зупинено і 03.03.2020 р. її розблоковано. Суму ПДВ було включено до ПН за лютий. Податківцями було проведено камеральну перевірку, вони наполягають на поданні УР за лютий з вилученням ПН і перенесенням її до декларації за березень. Чи правильно це?

Згідно з пп. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ.

Своєю чергою, за п. 19 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

  • прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
  • набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
  • неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення.

При цьому, податкова накладна/розрахунок коригування реєструються датою внесення платником податку їх до ЄРПН (а не датою розблокування!).

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Однак, в даному випадку, така податкова накладна не є несвоєчасно зареєстрованою, оскільки на період блокування термін реєстрації ПН продовжується.

Таким чином, на 3 березня податкова накладна є зареєстрованою в ЄРПН датою її внесення постачальником до ЄРПН (19 лютого). Отже, якщо платник податку подає декларацію з ПДВ за лютий після 3 березня, то на момент такого подання податкова накладна вважається зареєстрованою лютим місяцем.

Зокрема, і податківці у ІПК від 12.03.2018 р. №954/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначали, що сума ПДВ, визначена у податковій накладній, складеній 03.08.2017 р. та зареєстрованій в ЄРПН 30.08.2017 р. на підставі рішення Комісії ДПС України від 08.09.2017 р., включається платником податку до складу податкового кредиту за звітний податковий період, в якому складено податкову накладну в ЄРПН, тобто за серпень 2017 року або в послідуючих звітних податкових періодах в межах терміну, визначеного пп. 198.6 ПКУ.

Відповідно, на нашу думку, платник податку має право включити таку податкову накладну до Декларації з ПДВ за лютий місяць, а вимоги податківців є необґрунтованими.

Інша б ситуація могла виникнути лише у тому разі, якщо б на момент подання декларації таку ПН ще не було б розблоковано. У такому разі дійсно, довелося б подавати декларацію за відповідний місяць без такої ПН, а вже після її розблокування подавати УР за такий період і включати до декларації (або ж включати у будь який наступний період протягом 1095 днів).

Якщо ж підприємство вирішить все - таки погодитись з позицією податківців і відкоригувати декларацію з ПДВ за лютий, зменшивши розмір ПК, внаслідок чого буде збільшено суму податку до сплати, то такому підприємству доведеться сплатити штраф у розмірі 3% від суми збільшення.

 

Мораторій на перевірки

Мораторій встановлений  на проведення документальних та фактичних перевірок  на період з 18  березня  по  31  травня  2020 року, крім:

- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.8 ПКУ (щодо бюджетного відшкодування з ПДВ);

- фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

При цьому мораторій не поширюється на камеральні перевірки (передбачені пп. 75.1.1 ПКУ), що проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024291
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202440
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202469
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427