Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

У якому місяці включати до ПК розблоковану ПН?

ПН складено 19.02.2020 р. Реєстрацію було зупинено і 03.03.2020 р. її розблоковано. Суму ПДВ було включено до ПН за лютий. Податківцями було проведено камеральну перевірку, вони наполягають на поданні УР за лютий з вилученням ПН і перенесенням її до декларації за березень. Чи правильно це?

Згідно з пп. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ.

Своєю чергою, за п. 19 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

  • прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
  • набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
  • неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення.

При цьому, податкова накладна/розрахунок коригування реєструються датою внесення платником податку їх до ЄРПН (а не датою розблокування!).

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Однак, в даному випадку, така податкова накладна не є несвоєчасно зареєстрованою, оскільки на період блокування термін реєстрації ПН продовжується.

Таким чином, на 3 березня податкова накладна є зареєстрованою в ЄРПН датою її внесення постачальником до ЄРПН (19 лютого). Отже, якщо платник податку подає декларацію з ПДВ за лютий після 3 березня, то на момент такого подання податкова накладна вважається зареєстрованою лютим місяцем.

Зокрема, і податківці у ІПК від 12.03.2018 р. №954/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначали, що сума ПДВ, визначена у податковій накладній, складеній 03.08.2017 р. та зареєстрованій в ЄРПН 30.08.2017 р. на підставі рішення Комісії ДПС України від 08.09.2017 р., включається платником податку до складу податкового кредиту за звітний податковий період, в якому складено податкову накладну в ЄРПН, тобто за серпень 2017 року або в послідуючих звітних податкових періодах в межах терміну, визначеного пп. 198.6 ПКУ.

Відповідно, на нашу думку, платник податку має право включити таку податкову накладну до Декларації з ПДВ за лютий місяць, а вимоги податківців є необґрунтованими.

Інша б ситуація могла виникнути лише у тому разі, якщо б на момент подання декларації таку ПН ще не було б розблоковано. У такому разі дійсно, довелося б подавати декларацію за відповідний місяць без такої ПН, а вже після її розблокування подавати УР за такий період і включати до декларації (або ж включати у будь який наступний період протягом 1095 днів).

Якщо ж підприємство вирішить все - таки погодитись з позицією податківців і відкоригувати декларацію з ПДВ за лютий, зменшивши розмір ПК, внаслідок чого буде збільшено суму податку до сплати, то такому підприємству доведеться сплатити штраф у розмірі 3% від суми збільшення.

 

Мораторій на перевірки

Мораторій встановлений  на проведення документальних та фактичних перевірок  на період з 18  березня  по  31  травня  2020 року, крім:

- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.8 ПКУ (щодо бюджетного відшкодування з ПДВ);

- фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

При цьому мораторій не поширюється на камеральні перевірки (передбачені пп. 75.1.1 ПКУ), що проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Перевірки , Податкова накладна

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі