• Посилання скопійовано

Розподіл вхідного ПДВ на декілька видів звільнених операцій

Платник ПДВ надає послуги за ставкою 20% та звільнені (п.197.11 ПКУ, п.26 прим. підр. 2 р. ХХ ПКУ). Як розрахувати Vприд.з ПДВ 20% по кожному виду операцій, якщо по послугах звільнених за п.197.11 ПКУ собівартість формувалась з серпня 2019, в т.ч. за рахунок послуг з ПДВ, а по послугах звільнених п.26 прим. підр. 2 р. ХХ ПКУ собівартість формувалась з січня 2020, в т.ч. за рахунок послуг з ПДВ?

Розрахунок показника V прид. з ПДВ20 % слід здійснювати в розрізі кожного місяця окремо.

Відповідно до п. 3 розділу V-1 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість від від 28 січня 2016 року N 21, V прид. з ПДВ20 % - обсяги операцій з придбання товарів/послуг, необоротних активів без урахування податку на додану вартість, нарахованого (сплаченого) під час придбання таких товарів/послуг, необоротних активів, що оподатковуються за основною ставкою, які використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість (розділ V ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)), та на такі операції платником податку нараховано податкові зобов'язання відповідно до п.  198.5 та п.  199.1 ПКУ.

Обсяги придбання товарів (послуг) у неплатників ПДВ (без ПДВ), які використовуються в операціях, звільнених від ПДВ, не враховуються.

Як це застосувати в даному випадку?

Зокрема, з серпня по грудень 2019 року придбані товари/послуги з ПДВ розподілялись лише на два види операцій – оподатковувані та звільнені відповідно до п. 197.11 ПКУ. Підприємство самостійно робить такий розподіл залежно від того, як саме придбані товари/послуги фактично використовувались:

-    Повністю в оподатковуваних операціях – по таких придбаннях донарахування податкових зобов’язань відповідно до п.  198.5 та п.  199.1 ПКУ не здійснюється, адже вони повністю використані в оподатковуваних операціях;

-    Повністю у звільнених операціях за п. 197.11 ПКУ - по таких придбаннях здійснюється донарахування податкових зобов’язань відповідно до п.  198.5 у розмірі 100% вартості придбання;

-    Частково в оподатковуваних операціях, а частково у звільнених за п. 197.11 ПКУ  – по таких придбаннях слід визначати частку використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях відповідно до ст. 199 ПКУ та складати зведені податкові накладні відповідно до п. 11 Порядку № 1307.

З січня 2020 року потрібно робити аналогічний розподіл, але вже на три види операцій: оподатковувані операції, звільнені за п. 197.11 ПКУ та за п. 26 прим. підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

Головна проблема полягає у правильному розподілі вхідного ПДВ по тих придбаннях, які стосуються обох видів звільнених операцій одночасно. Для цього потрібно чітко визначити, які придбання стосуються всіх трьох видів операцій.  Якщо такі придбання є, то з січня 2020 року зміниться частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка визначається згідно з п. 199.3 ПКУ. Згідно цієї частки, визначеної за січень 2020 року,  і потрібно буде нараховувати податкові зобов’язання відповідно до п. 199.1 ПКУ протягом 2020 року, а в грудні 2020 року здійснити фактичний перерахунок відповідно до п. 199.4 ПКУ.

На підставі інформації про нараховані зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ та ст. 199 ПКУ і буде визначатися величина V прид. з ПДВ20 %.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    Сьогодні 10:2319
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202418
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202465