Виправлення помилки
Помилка у даті складання податкової накладної не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування до такої податкової накладної.
Таким чином, така помилка може бути виправлена платником податку за таким алгоритмом дій:
- на дату виявлення факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, він має право скласти "від'ємний" розрахунок коригування до податкової накладної, яка визначена ним як зайво складена, та зареєструвати його в ЄРПН;
- на правильну дату виникнення податкових зобов’язань за датою першої події складається і реєструється в ЄРПН нова податкова накладна.
Зазначимо, що "від’ємний" РК складається з причиною коригування "повернення товару або авансових платежів". Повний перелік причин коригування можна переглянути тут. Роз'яснення податківців ми наводили тут.
Відображення у декларації з ПДВ
Дніпропетровські податківці зазначали, що у разі допущення помилок у ПН, яка складена на послуги отримані від нерезидента, коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту на підставі складеного РК, відображається одночасно у рядках 6 та 13 податкової декларації з ПДВ, яка подається за звітний (податковий) період, у якому складено такий РК.
Водночас, за ПН, що складено на правильну дату, підприємство визнає ПЗ з ПДВ. Зверніть увагу, що навіть у випадку, якщо за операцією з постачання послуги нерезидентом отримувачем послуги не складено податкову накладну та не задекларовано податкові зобов’язання, такий платник податку повинен відобразити податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації звітного періоду, в якому здійснено операцію та скласти, зареєструвати в ЄРПН податкову накладну (за умови, що з дати виникнення податкових зобов’язань не минуло 1095 днів).
При цьому, якщо правильна ПН буде зареєстрована з порушенням терміну реєстрації, право на податковий кредит за такою операцією виникає в тому податковому періоді, в якому таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись