• Посилання скопійовано

ПДВ-зобов'язання: на дату оплати чи дату отримання коштів?

Попередню оплату за товар, яка є першою подією, здійснено 01.10.2019 р., але кошти фактично зараховано на рахунок продавця лише 02.10.2019 р. Якою датою виписати податкову накладну продавцю?

Продавець, керуючись правилом першої події, склав ПН на дату зарахування коштів на рахунок (пп. 187.1 і 201.1 ПКУ).

А що стосується покупця, то з однієї сторони, згідно з пп. 198.2 ПКУ право на ПК у покупця виникає в періоді списання грошових коштів з рахунка, але з іншого — показати ПК можна за умови отримання зареєстрованої ПН.

Допомогли розібратися у такій ситуації податківці. Так, у листі ДПС від 16.03.2016 р. №5736/6/99-99-19-03-02-15 вони зазначають, що при відображенні ПК покупцю слід орієнтуватися не на дату списання грошей з рахунку, а на дату складання та реєстрації ПН продавцем. Так, якщо ПН зареєстровано своєчасно — покупець отримує право показати ПК у періоді складання ПН продавцем або в іншому звітному періоді протягом 365 к. дн. з дати складання ПН. Це відповідає ПКУ. Про це ми також зазначали тут та тут.

Таким чином, продавець має керуватися нормою пп. 187.1 ПКУ щодо визначення першої події –  і якщо першою подією є саме  оплата, то саме на дату зарахування коштів на рахунок продавця слід складати ПН.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:138
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 428
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249445