• Посилання скопійовано

Продали лікарський виріб із ПДВ зі ставкою 20% замість 7%: які наслідки?

Товариство - виробник продало лікарський виріб з ПДВ 20% замість ПДВ 7%. Які фінансові санкції можуть бути застосовані до Товариства за таке порушення?

Відповідно до пп. «в» пп. 193.1 ПКУ, ставка ПДВ у 7% застосовується за операціями з:

  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим КМУ – мова про перелік, затверджений постановою КМУ №410;
  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%. Про це ми зазначали тут, а податківці про це зазначали тут

У разі продажу товару за ставкою 20% замість 7% у самого СГ-продавця штрафів не буде, якщо своє ПЗ з ПДВ такий СГ й надалі визначатиме із ставки 20%. Тобто штрафів за завищення ПЗ з ПДВ не передбачено.

Втім, покупець лікарського засобу фактично має право на ПК з ПДВ лише за ставкою 7%, якщо даний лікарський засіб міститься у Переліку №410. Тому радимо узгодити цю ситуацію з покупцем та відкоригувати податкову накладну (скласти до неї РК) з метою виправлення ПЗ з ПДВ. Якщо цього не зробити, то при перевірці контролери «знімуть» зайві суми ПК з ПДВ у такого покупця.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата РК при поверненні авансу та товару
    23.06.2025 р. постачальник отримав від покупця кошти за запчастини на суму 27000 грн і постачальник виписав на цю дату ПН. Товари були відвантажені і отримані покупцем також 23.06.2025 р. Згодом з’ясувалося, що запчастини не підійшли і їх 27.06.2025 р. покупець повернув постачальнику. 10.07.2025 р. постачальник повернув покупцю кошти - 27000 грн. Якою датою постачальник повинен складати РК – на 27.06.2025 чи на 10.07.2025 р.?
    Сьогодні 14:1020
  • Несвоєчасне коригування ПДВ-кредиту: штрафні санкції
    Покупець (платник ПДВ) у 2022 році отримав повернення передоплати від постачальника, який на момент повернення вже став неплатником ПДВ. Податковий кредит, сформований у 2021 році за цією операцією, не був своєчасно відкоригований. У 2024 році покупець подав уточнюючий розрахунок, зменшивши податковий кредит. Які фінансові санкції (самоштраф, пеня) застосовуються за таке несвоєчасне коригування та чи потрібно сплачувати до бюджету суму ПДВ?
    Сьогодні 13:5016
  • Втрата імпортного товару в дорозі після розмитнення: документи та ПДВ
    Які документи необхідні імпортеру для підтвердження факту втрати товару в дорозі, якщо митна декларація вже оформлена, а ліміт для реєстрації ПН збільшено? Як відобразити таку операцію в декларації з ПДВ, враховуючи, що товар фактично не надійшов і не надійде?
    Сьогодні 09:0734
  • Зменшення ПДВ за розблокованим за судом РК
    Яким нормативним документом регулюється порядок зменшення податкового зобов'язання (ПЗ) продавцем на підставі РК на зменшення, розблокованого за рішенням суду? Які податкові наслідки, якщо постачальник включить такий РК до декларації з ПДВ не в періоді розблокування, а в одному з наступних звітних періодів? Наприклад, дата складання та дата подання на реєстрацію РК - лютий 2024 р, дата розблокування - січень 2025 р, зменшили ПЗ в декларації за квітень 2025 р.
    16.07.202514
  • Дата ПН: дата ТТН чи дата фактичної відгрузки?
    Товар завантажено в автомобіль та оформлено ТТН 2-го числа місяця. Фактичний виїзд автомобіля з вантажем відбувся 3-го числа. Яка дата вважається датою відвантаження товару для цілей виписки податкової накладної: дата завантаження (вказана в ТТН) чи дата фізичного вибуття транспорту з території підприємства?
    16.07.202576