• Посилання скопійовано

Реімпорт товару: нюанси оподаткування ПДВ

Підприємство здійснювало продаж товарів вартістю менше 150 євро (відповідно МД не оформлювалася та складена ПН за пр. 198.5 ПКУ). Наразі частина цих товарів повертається у режимі реімпорту, при цьому вартість деяких товарів тепер перевищує 150 євро (складається МД при ввезені). Як оподатковується ПДВ така операція?

Згідно з пп. 206.3 ПКУ операції з ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування ПДВ, крім операцій із ввезення відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 78 МКУ, що оподатковуються ПДВ за ставкою 20% або 7% (пп. 194.1.1 ПКУ).

Зокрема, якщо товари, що були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари:

а) повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту;

б) перебувають у такому самому стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Отже, незалежно від того, чи повертаються товари у режимі імпорту чи реімпорту, резиденту доведеться сплати ПДВ при ввезені таких товарів назад в України (відповідно сума ПДВ відноситься до податкового кредиту платника податку).

Сума сплаченого ПДВ відображається записом Дт 377 Кт 311, а віднесення відповідної суми до ПК – Дт 641 Кт 377. Оприбуткування товару назад на склад здійснюється за тією ж вартістю за якою його було списано (запис Дт 902 «Собівартість реалізованих товарів» Кт 281 «Товари на складі» методом «червоне сторно»). Повернення товару покупцем-нерезидентом відображається записом Дт 704 «Вирахування з доходу» Кт 362 «Розрахунки з іноземними покупцями».

При цьому необхідно зважати на те, як в подальшому такі товари будуть використовуватись:

  • якщо повернуті товари в подальшому призначаються для їх реалізації на території України (оподатковувана операція), то нараховувати ПЗ з ПДВ не потрібно. Окрім цього, оскільки раніше платником податку було нараховано ПЗ з ПДВ (використання товарів в операціях, що не є об'єктом оподаткування), то такий платник має право скласти РК до ПН складеної з типом причини "8" і відкоригувати суму нарахованих ПЗ, зважаючи на те, що такі товари тепер планується використовувати в оподаткованих операціях. Як складати такий РК ми розглядали тут;
  • у разі подальшого постачання таких товарів нерезидентам без складання МД (вартість до 150 євро), то платник податку зобов'язаний нарахувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ на суму ПДВ, що було сплачено при імпорті (реімпорті) таких товарів;
  • а ось, якщо такі товари в подальшому будуть постачатись нерезиденту з оформленням МД (зокрема, операція з експорту є об'єктом оподаткування ПДВ, хоч і за нульовою ставкою), то нараховувати ПЗ з ПДВ не потрібно, оскільки вони є використаними в оподатковуваних операціях. Окрім цього, вважаємо, що платник податку як і у першому варіанті має право відкоригувати нараховану раніше суму ПЗ з ПДВ, зважаючи на те, що тепер ці товари використовуються в оподатковуваних операціях.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514