Відповідно до пп. 197.1.5 ПКУ операції з постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, звільняються від оподаткування ПДВ незалежно від того, кому такі послуги надаються (юридичним чи фізичним особам), за винятком послуг, перерахованих у пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ, які підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.
Хочемо звернути увагу на норму абз. «і» пп. 197.1.5 ПКУ - медичне обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням не звільняється від ПДВ.
Що вважається медобслуговуванням із поліпшеним сервісним обслуговуванням, роз’яснено МОЗ ще у старому листі МОЗ від 12.03.1999 р. №10.03.68/252. Оскільки інших свіжих роз’яснень немає, то, вважаємо, що ним можна користуватися й наразі.
У цьому листі вказано, що термін «поліпшене сервісне обслуговування в медичних закладах» належить застосовувати тільки до стаціонарних закладів і відділень закладів охорони здоров'я, у яких, крім медичного й необхідного побутового обладнання, палати для перебування хворих оснащено додатково телевізорами, телефонами, кондиціонерами та іншими побутовими приладами, обладнанням, килимами тощо, які призначено для підвищення комфортності перебування й оплачувати які (у частині визначення вартості таких послуг) згодні клієнти такого медзакладу.
Не можна вважати поліпшеним сервісним обслуговуванням наявність медичного обладнання будь-якого рівня, наявність холодильника в палаті й кількість у ній осіб, які проходять лікування.
До поліпшеного сервісного обслуговування не належить також обладнання холів та інших загальних приміщень холодильниками, телевізорами, м'якими меблями, килимами тощо як в амбулаторних, так і в стаціонарних закладах і відділеннях закладів охорони здоров'я.
З огляду на вищесказане, якщо у ТОВ-медзакладі немає стаціонарного лікування хворих, а лише проводяться консультації, то послуги лікаря-дієтолога та забір крові не належать до медичного обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням, і відповідно, не підпадає під вимоги пп. «і» п. 197.1.5 ПКУ.
Що стосується решти виключень у пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ, то вважаємо, що послуги із надання консультацій по дієтопології не зазначені прямо у ньому. А тому, вважаємо, що послуги лікаря-дієтолога та забір крові звільнені від ПДВ.
Втім, аби уникнути непорозумінь із ДФС під час перевірок, радимо звернутися до МОЗ з питання правомірності віднесення вищевказаних послуг до категорії послуг з охорони здоров'я.
До речі, так просять чинити й самі фахівці ДФС – див. ІПК від 23.08.2017 р. №1725/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, ІПК від 30.11.2017 р. №2773/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити