Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як оподатковуються ПДВ послуги з програмування, надані нерезиденту?

Юрособа (неплатник ПДВ( надає інформаційно-консультаційні послуги щодо програмування нерезиденту. Чи необхідно реєструватися платником ПДВ у разі перевищення обсягу доходу в 1 млн грн таких послуг?

Згідно з пп. «а» і «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

При цьому місцем постачання послуг, зазначених у пп. 186.3 ПКУ, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

До таких послуг належать, зокрема, консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем (пп. «в» пп. 186.3 ПКУ).

Якщо аналізувати роз'яснення податківців, то можна прийти до висновку, що для класифікації постачання послуг з програмування як постачання програмного продукту необхідно зважати на те, як та коли переходить до замовника право власності на результат роботи.

Якщо відповідно до укладеного договору всі майнові права інтелектуальної власності та інші майнові права, встановлені законом на об’єкти, створені згідно з договором належать замовнику, то операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції не звільняються від оподаткування ПДВ, оскільки звільненню від оподаткуванню підлягають операції з постачання програмної продукції, під час яких відбувається перехід права власності на програмну продукцію від постачальника до покупця.

Тож, якщо після здійснення вдосконалення за результатами роботи техпідтримки не відбувається безпосереднього переходу права власності на об'єкт вдосконалення (право власності на таке вдосконалення за замовчуванням належить замовнику після надання послуг), то такі послуги з метою оподаткування ПДВ відносяться до зазначених у пп. «в» п. 186.3 ПКУ.

Таким чином, у разі здійснення суб’єктом господарювання - резидентом операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, в даному випадку, операцій, зазначених у пп. «в» пп. 186.3 ПКУ, нерезиденту (зареєстрованому як суб’єкт господарювання за межами митної території України), то вказані операції не враховуються при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації платником ПДВ.

Окрім цього, податківці роз'яснювали й щодо оподаткування послуг з технічної підтримки програмної продукції:

  • якщо технічна підтримка (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм), що здійснюється її виробником, є складовою постачання програмної продукції, то операції з постачання програмної продукції, до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) звільняються від оподаткування ПДВ;
  • якщо послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) не входять до складу вартості програмної продукції та постачаються не її виробниками, то вони оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Доходи , Нерезиденти , ПДВ , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі