• Посилання скопійовано

Як складається ПН на часткове постачання товару після часткової передоплати?

За договором контрагент оплачує рахунок у розмірі 50% вартості замовлення (3 одиниці товару по 5 тис. грн). Після цього відвантажується два товари з передоплаченого рахунку. Як правильно складати ПН у розрізі номенклатури на 50%-ву передоплату та подальше постачання?

Податківці у ІПК від 26.04.2019 р. №1879/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначили, що на дату відвантаження товару постачальник повинен скласти податкову накладну на різницю між фактичною кількістю/вартістю такого поставленого товару та кількістю (вартістю) такого товару, яка відображена у ПН 1 (на яку було здійснено попередню оплату).

При цьому, врегулювання питань господарських правовідносин між суб'єктами господарювання не належить до сфери компетенції ДПС. Тобто податківці не мають права визначати, яка саме номенклатура товарів буде вказана в таких податкових накладних.

Наприклад, якщо договором передбачено часткову передоплату за три товари (без деталізації номенклатури), то не буде порушенням складання постачальником ПН на суму передоплати, в якій буде зазначено повну номенклатуру товару 1 і товару 2 (відповідно до суми передоплати), або номенклатуру товару 1, 2 та 3.

Водночас, якщо наступною операцією буде постачання товару 2, то постачальник має скласти ПН на суму різниці частини номенклатури такого товару 2 у першій ПН на передоплату та повною номенклатурою поставленого товару 2.

Таким чином вважаємо, що в даному випадку покупець правий, оскільки підстав для складання РК до складеної на передоплату ПН не виникає. Постачальник повинен був відразу визначити, за які товари здійснюється передоплата (зокрема, в договорі може бути передбачено, що це часткова передоплата за всю номенклатуру товарів у інвойсі одночасно). В подальшому при постачанні певного товару згідно з роз’ясненням податківців ПН необхідно складати на суму різниці номенклатури фактично поставленого товару та номенклатурі у ПН на часткову передоплату.

Отже, оскільки постачальник на дату отриманої передоплати складає ПН на номенклатуру 0,5 кожної позиції товару – на суму 7500,00 грн з ПДВ, то при подальшому постачанні двох товарів він має скласти ПН у розмірі 0,5 позиції цих двох товарів – 5000,00 грн з ПДВ (сума різниці між номенклатурою у ПН на дату передоплати та обсягами постачання). В подальшому при постачанні третього товару, або отримані залишку оплати (50%) постачальник складе ПН на номенклатуру 0,5 позиції цього третього товару – 2500,00 грн з ПДВ.

Для складання РК (в тому числі і нульового) на зміну номенклатури у ПН, що була складена на дату передоплати між покупцем та постачальником повинен бути складено первинний документ, що підтверджує факт зміни номенклатури у ПН, що була складена на передоплату.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 182
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249345
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435