Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи можна відкоригувати податкову накладну, складену пізніше за 1095 днів?

Підприємство отримало кошти у березні 2015 року. Було складено податкову накладну на першу подію. Зараз кошти повертаються платнику. Чи можна відкоригувати податкову накладну за березень 2015 року? Якщо ні, то як списати залишок суми ПДВ за Дт 643?

На дату повернення постачальником зайво сплаченої покупцем суми попередньої оплати такий постачальник повинен скласти розрахунок коригування до відповідної податкової накладної, складеної на суму такої попередньої оплати відповідно до пп. 192.1 ПКУ.

Але на практиці, якщо з дати складання податкової накладної, до якої складається відповідний розрахунок коригування, минуло понад 1095 днів, зареєструвати в ЄРПН такий розрахунок коригування не вдасться. Наразі ЄРПН не допускає до реєстрації розрахунки коригування до податкових накладних, з дати складання яких минуло 1095 днів, хоча норми ст. 192 ПКУ не обмежують платників ПДВ у цьому праві.

Проте податківці так і не мають що сказати щодо цього. ДФС у м. Києві в ІПК від 05.01.2018 р. №33/ІПК/26-15-12-01-18 направляє платників ПДВ до Мінфіну, який поки що не надає щодо цього жодних роз’яснень. Також про це ми писали тут.

Якщо підприємство вирішить не коригувати податкові зобов’язання, то автор радить списати їх на рахунок 949 записом Дт 949 Кт 643.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі