Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Внесок нематеріального активу до статутного капіталу нерезидентом: що з ПДВ?

Нерезидент (юрособа-засновник) вносить до статутного капіталу підприємства (юрособа – резидент, платник ПДВ) нематеріальний актив (інженерна документація та розрахунки). Який порядок оподаткування такої операції ПДВ?

Відповідно до пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів чи послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Своєю чергою, згідно з пп. «в» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання інженерних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Зважаючи на те, що отримувачем є резидент, то місцем постачання послуг з передачі права на нематеріальний актив у вигляді інженерної документації та розрахунків є територія України.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг (пп. 180.2 ПКУ).

Таким чином, у разі внесення нерезидентом до статутного капіталу підприємства нематеріального активу у вигляді інженерної документації та розрахунків підприємство отримувач нараховує ПЗ з ПДВ за такою операцією, а також складає ПН (про те, як складати ПН, ми писали тут).

Водночас, такий платник податку на дату складання такої ПН (за умови своєчасної реєстрації в ЄРПН) відносить суму ПДВ і до податкового кредиту.

За відсутності складеної та зареєстрованої у встановлений законодавством термін в ЄРПН податкової накладної, право на податковий кредит у отримувача послуги не виникає. Суми нарахованих ПЗ та ПК з ПДВ відображаються у рядках 6 та 13 Декларації з ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Статутний капітал , Нематеріальні активи , Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі