Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи повинна благодійна організація зареєструватися платником ПДВ?

Благодійна організація отримує гуманітарну допомогу (продукти харчування) від нерезидента. Таку гуманітарну допомогу в подальшому передано соціально незахищеним громадянам України протягом року. Чи повинна така БО реєструватися платником ПДВ?

Статтею 181 ПКУ визначено, що обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягають особи, обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ яких протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн без ПДВ.

При цьому, у тексті пп. 181.1 ПКУ говориться про «операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню» ПДВ згідно з розділом V ПКУ.

На думку податківців, до цього обсягу включаються:

  • оподатковувані операції за ставками 20%, 7%, 0% відповідно до розділів V та ХХ ПКУ;
  • операції,  звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до розділів V та ХХ ПКУ.

Виключення щодо обов’язкової реєстрації платником ПДВ поширюються лише на платників єдиного податку. Благодійні організації підлягають обов’язковій реєстрації платником ПДВ на загальних підставах.

Водночас, згідно з пп. 14.1.191 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Своєю чергою, звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги, зокрема, безоплатне постачання товарів/послуг благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації (пп. 197.1.15 ПКУ).

Отже, безпосередньо отримання такої допомоги не є операцією з постачання товарів або послуг, а отже, не впливає на обсяг операції для обов’язкової реєстрації платником ПДВ. Однак, при подальшому постачанні матеріальної допомоги (у вигляді харчування) у благодійної організації виникає операція з постачання товарів, що підлягає оподаткуванню ПДВ, хоч і є звільненою. І ось такий обсяг поставлених товарів включається до граничного обсягу в 1 млн грн для визначення обов’язковості реєстрації платником ПДВ.

Зважаючи на те, що БО передала протягом року продукцію на 1,5 млн грн, така організація повинна зареєструватись платником ПДВ.

Також про ПДВ у благодійних організацій читайте тут та тут. А про відповідальність неприбуткової організації за несвоєчасну реєстрацію платником ПДВ - тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Реєстрація , Благочинність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі