Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи можна погасити штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН коштами з ПДВ-рахунку?

За несвоєчасну реєстрацію ПН нараховано штраф. На ПДВ-рахунку є кошти, але списати ці кошти на поточний рахунок неможливо через податковий борг. Як можна сплатити податковий борг коштами з ПДВ-рахунку? Якщо анулювати реєстрацію платником ПДВ, чи можна списати кошти з ПДВ-рахунку для погашення штрафу?

Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН не можна погашати за рахунок залишку на ПДВ-рахунку.

Штраф застосовується на підставі акту перевірки, за результатами якої орган ДФС виносить ППР відповідної форми. Штраф може накладатися за результатами як документальної, так і камеральної перевірки. У випадку застосування штрафів орган ДФС виносить ППР: за формою «Н» (додаток 13 до Порядку №1204), якщо порушено граничні строки реєстрації; за формою «ПН» (додаток 14 до Порядку № 1204), якщо потрібно скласти та зареєструвати ПН/РК в ЄРПН.

У цьому повідомленні вказуються реквізити для сплати суми штрафу, на які він і повинен бути сплачений.

Повернення залишку коштів з ПДВ-рахунку здійснюється за окремою процедурою -див. тут. Також читайте тут та тут.

 

Щодо залишку коштів на ПДВ-рахунку при анулюванню реєстрації платником ПДВ

Відповідно до п. 200-1.8 ПКУ та п. 7 Порядку №569, після анулювання реєстрації платника ПДВ залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.

Більш докладно про анулювання реєстрації планика ПДВ ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Податковий борг , Реєстрація , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі