• Посилання скопійовано

Складання ПН на комунальні послуги, якщо перша подія - оплата

Як складати ПН, якщо акт на комунальні послуги оформляється останнім днем поточного місяця, а оплата (яка складається з доплати за поточний місяць та авансу за наступний) проходить на 2 дні раніше?

Відповідно до пп. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше (так зване правило першої події):

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

В даному випадку першою подією є отримання оплати, яка складається з:

  • доплати за поточний місяць;
  • авансу за наступний місяць.

Тому податкову накладну слід складати на дату отримання коштів. При цьому номенклатура комунальних послуг, їх кількість та ціна повинна відповідати тій номенклатурі, яка буде зазначена в актах за поточний та наступний місяць.

Зверніть увагу! Не варто складати декілька різних податкових накладних на одну оплату, оскільки податківці вважають, що така практика не дає можливість ідентифікувати операцію. Ми коментували їхню думку тут>> 

Крім цього, радимо звернути увагу на можливість складання зведених ПН останнім днем звітного місяця за підсумками такого місяця. У разі здійснення постачання послуг, постачання яких має безперервний характер, постачальником  може бути складена зведена податкова накладна. Ми коментували цю можливість тут та тут (на прикладі телекомунікаційних послуг). На нашу думку, надання комунальних послуг теж можна вважати безперервним постачанням послуг.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    Сьогодні 18:309
  • Строки реєстрації РК на повернення авансу
    Чи можна у липні 2025 року зареєструвати розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної 16.08.2023 р. на отримання авансу за послуги? РК складається у зв'язку з поверненням цього авансу. Які граничні строки для такої реєстрації?
    Сьогодні 17:506
  • Повернення помилково, надміру сплачених зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на е-рахунок платника ПДВ
    Платник не може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на якому обліковується така переплата, на електронний рахунок платника ПДВ
    08.07.202523
  • Купівля - продаж майнових прав на нерухомість: які податкові наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ планує придбати майнові права на нерухоме нежитлове майно. Чи оподатковується така поставка ПДВ? Які податкові наслідки для ТОВ у разі подальшого продажу таких прав (без оформлення документів на право власності на нерухомість), зокрема, якщо продаж здійснюватиметься за ціною, нижчою ціни придбання?
    08.07.202539
  • Уточнюючий розрахунок з ПДВ після розблокування РК
    РК на зменшення ПЗ, заблокований у квітні 2024 року, розблоковано в червні 2025 року. У декларації з ПДВ за квітень 2024 р. цей РК було відображено в таблиці 1.2 Додатка 1. Як у червні 2025 р. коректно скласти та подати уточнюючий розрахунок до декларації за квітень 2024 р.? Чи потрібно подавати Додаток 1 разом з УР і як його правильно заповнити?
    08.07.2025380