• Посилання скопійовано

Строк реєстрації податкових накладних в ЄРПН — 1095 днів

Підприємство оплатило за товари 22.08.2018 року, але контрагент не склав та не зареєстрував ПН. Як діяти в такій ситуації і чи є щодо такої ПН строки давності?

З 03.12.2017 р. завдяки змінам, внесеним до ПКУ, було:

  • ліквідовано строкові обмеження для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Нагадаємо, що до цього для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування було відведено 365 к.дн. Після запровадження законопроекту платники можуть реєструвати в ЄРПН усі податкові накладні/розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року. Головне — аби загальна сума ПДВ не перевищувала реєстраційної суми, обчисленої відповідно до пп. 200 - 1.3 ПКУ;
  • подовжено строк для визнання (декларування) податкового кредиту за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування від 365 к.дн. до 1095 к.дн. (зміни до пп. 198.6 ПКУ).

Мінфін у листі від 31.01.2018 р. №11310-09-10/2681  надав роз'яснення щодо строку  реєстрації ПН та РК з 03.12.2017 року. У листі наголошено, що знято обмеження (365 календарних днів) для можливості реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених починаючи з 1 липня 2015 року. ПН та РК, з дати складання яких ще не минуло 1095 к.д, можна зареєструвати в ЄРПН.

Позицію ДФС щодо включення таких ПН до складу ПК розміщено в «ЗІР» (підкатегорія 101.13): «Платник податку має право віднести до податкового кредиту суми ПДВ на підставі податкової накладної, яку не було своєчасно включено до складу податкового кредиту, та з дати складання якої не минуло 1095 календарних днів, у складі податкової звітності з ПДВ за будь-який наступний податковий період в межах 1095 днів з дати складання такої податкової накладної, або шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за той звітний період, у якому у платника податку виникло право на включення сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній, до податкового кредиту (у разі своєчасної реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних  – за звітний період, у якому її складено; у разі несвоєчасної реєстрації податкової накладної в ЄРПН – за звітний період, у якому її зареєстровано в ЄРПН)».

Отже, вимагати від продавця реєстрації ПН за такою оплатою є сенс протягом 1095 днів з дати її здійснення (якщо продавцю не анулюється реєстрація платником ПДВ).

Щоправда, змусити продавця зареєструвати таку ПН, зокрема, через суд, підприємство не зможе (про це ми писали тут). Максимум, що йому загрожуватиме, це штраф від податківців за результатами документальної перевірки та санкції від підприємства (якщо вони передбачені укладеним договором).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202415
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242401
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024207