• Посилання скопійовано

Місце постачання митно-брокерських послуг та послуг із зберігання товару: що з ПДВ?

Підприємство надає послуги нерезиденту із зберігання товарів на митно-ліцензійному складі (місцезнаходження складу за територією України на території спеціальної митної зони) та митно-брокерські послуги. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ за такими операціями?

Згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

 

Послуги із зберігання на митно-ліцензійному складі

Відповідно до пп. «а» пп. 186.2.1 ПКУ місцем постачання послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг, є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном.

Зважаючи на те, що територія митно-ліцензійного складу знаходиться за межами митної території України, відповідно місце постачання послуг із зберігання рухомого майна на такому складі знаходиться за межами митної території України.

Тож такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ в розумінні пп. 185.1 ПКУ. Тому на такі послуги складати ПН та визнавати ПЗ з ПДВ не потрібно.

 

Митно-брокерські послуги

Податківці у консультації від 30.12.2015 р. №3897/10/25-01-15-01-09 роз’яснювали, що послуги митних брокерів не відносяться до послуг, що передбачені абз. «ж» пп. 186.3 ПКУ.

Таким чином, місце постачання таких послуг визначається за пп. 186.4 ПКУ, а саме - за місцем реєстрації постачальника таких послуг. Оскільки надавач послуг є резидентом, то надані ним митно-брокерські послуги (в тому числі і нерезиденту) вважаються такими, що надані на території України. Відповідно такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20% від бази оподаткування із складанням і реєстрацією ПН як на постачання послуг неплатнику ПДВ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    Сьогодні 12:026
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202527
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202522
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202529
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202541