Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Місце постачання митно-брокерських послуг та послуг із зберігання товару: що з ПДВ?

Підприємство надає послуги нерезиденту із зберігання товарів на митно-ліцензійному складі (місцезнаходження складу за територією України на території спеціальної митної зони) та митно-брокерські послуги. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ за такими операціями?

Згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

 

Послуги із зберігання на митно-ліцензійному складі

Відповідно до пп. «а» пп. 186.2.1 ПКУ місцем постачання послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг, є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном.

Зважаючи на те, що територія митно-ліцензійного складу знаходиться за межами митної території України, відповідно місце постачання послуг із зберігання рухомого майна на такому складі знаходиться за межами митної території України.

Тож такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ в розумінні пп. 185.1 ПКУ. Тому на такі послуги складати ПН та визнавати ПЗ з ПДВ не потрібно.

 

Митно-брокерські послуги

Податківці у консультації від 30.12.2015 р. № 3897/10/25-01-15-01-09 роз’яснювали, що послуги митних брокерів не відносяться до послуг, що передбачені абз. «ж» пп. 186.3 ПКУ.

Таким чином, місце постачання таких послуг визначається за пп. 186.4 ПКУ, а саме - за місцем реєстрації постачальника таких послуг. Оскільки надавач послуг є резидентом, то надані ним митно-брокерські послуги (в тому числі і нерезиденту) вважаються такими, що надані на території України. Відповідно такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20% від бази оподаткування із складанням і реєстрацією ПН як на постачання послуг неплатнику ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Митниця , ПДВ , Послуги , Мито

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі