• Посилання скопійовано

Створення на замовлення програмних продуктів: чи є звільнення від ПДВ?

ТОВ працює в ІТ-сфері. Такожв створює на замовлення покупця програмні продукти (мобільні додатки, HTML5 - презентації, веб-сторінки тощо). Чи можна вважати ці послуги постачанням програмного продукту з відповідним звільненням їх від оподаткування ПДВ згідно з п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

Запитання:

ТОВ працює в ІТ-сфері. Створює на замовлення покупця програмні продукти: мобільні додатки, HTML5 - презентації, веб-сторінки тощо. Чи можна вважати ці послуги постачанням програмного продукту з відповідним звільненням їх від оподаткування ПДВ згідно з п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

Крім того, замовник бажає конкретизувати перелік наданих послуг. Чи правомірно розподіляти окремі види послуг в одному проекті на звільнені та оподатковувані, чи все це оподатковується або все звільняється? Наприклад, загальний предмет договору: «Постачання програмного продукту «веб-сторінки за продуктом «АПлюс» (див. в т.ч. табл. №1, №2).

Табл. 1 Програмна розробка кастомних інтерактивних елементів для сайту; Програмний сервіс підготовки цифрових файлів; Програмування веб-сторінки (звільнено від оподаткування ПДВ згідно з п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Табл. 2 Адміністрування проекту на всіх етапах його створення (ПДВ 20%).

 

Відповідь:

Для цілей п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ до програмної продукції, зокрема, відносяться:

  • результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них;
  • будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу.

ДФС в ІПК від 13.08.2018 р. №3518/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, якщо послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) є її складовою частиною, то операції з постачання програмної продукції, до складу вартості якої входять послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) звільняються від оподаткування ПДВ.

У разі, якщо послуги з технічної підтримки (встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків) програмної продукції (комп'ютерних програм) не входять до складу вартості програмної продукції, то вони оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

У п. 6 розд. ІІІ  Порядку №21 зазначено, що платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Щодо бухобліку, то нормами п. 7 П(С)БО 16 передбачено, що витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. При цьому витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

У п. 14 П(С)БО 16 вказано, що до складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат, зокрема, відрахування на соціальні заходи, амортизація виробничого обладнання, послуги сторонніх підрядних організацій, підприємців та фізичних осіб – підприємців.

Витрати на управління виробництвом на обслуговування виробничого процесу належать до складу загальновиробничих витрат (пп. 15.1 та 15.7 П(С)БО 16). 

Змінні та розподілені постійні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо), виходячи з фактичної потужності звітного періоду.

Докладніше про калькулювання собівартості послуг комп’ютерного програмування читайте тут>>

Отже, адміністрування проекту (програмних продуктів) на всіх етапах його створення є однією невід’ємною складовою цього проекту, а не окремою послугою. Тому звільнення від оподаткування ПДВ, встановлене  п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ,  поширюється на програмні продукти (мобільні додатки, HTML5 - презентації, веб-сторінки) повністю, а не лише на його певну складову.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20246233
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024255